23. Marzec 2017, 13:12:48
"ŚPIEWAM, BO UMIEM" 2017
"ŚPIEWAM, BO UMIEM" 2017

„Gdzie słyszysz śpiew, tam idź, tam dobre serca mają. Źli ludzie, wierz mi, ci nigdy nie śpiewają!”  Tymi słowami  20 marca w Szkole Podstawowej im. ks. Anastazego Sadowskiego w Lisich Jamach po raz siedemnasty rozpoczął się  Powiatowy Konkurs  pod hasłem „Śpiewam, bo umiem” . Konkurs na stałe wpisał się w kalendarz imprez gminnych i powiatowych. Przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Jego celem jest nieustanne odkrywanie talentów wokalnych wśród dzieci i młodzieży powiatu kartuskiego oraz umożliwianie im nabierania doświadczenia scenicznego.
 W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 26 uczniów z piętnastu szkół.  Poziom konkursu był niezwykle wysoki! Należy podkreślić doskonałe przygotowanie młodych artystów i niesamowite „serce” włożone w wykonanie prezentowanych utworów . Idea konkursu i jego przebieg, to nie była tylko rywalizacja .

Administrator dnia 20.03.2017
Czytaj więcej · 5 czytań ·Drukuj
SUKCES JULII
SUKCES JULII

W lutym odbył się wojewódzki konkurs plastyczny „Najpiękniejsza Maska Karnawałowa”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa CET w Kowalach.  Jak poinformowali organizatorzy do konkursu zgłoszono 250 prac (w tym 5 z naszej szkoły). Wszystkie maski cechowała duża kreatywność, pomysłowość i niezwykła oryginalność. Wykorzystano różnorodne materiały plastyczne, które przyczyniły się do ekspresyjnego wyrażenia zaprezentowanego tematu.
W konkursie, w kategorii klas IV- VI zwyciężyła uczennica naszej szkoły Julia Grota, której serdecznie gratulujemy.

 

 
Administrator dnia 19.03.2017
Czytaj więcej · 19 czytań ·Drukuj
SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

Dnia 02 marca 2017 r. w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje  Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji  Polskiej.

Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I – III i klasy IV – VI. Łącznie do konkursu przystąpiło 21 uczniów.

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników, komisja w składzie:

 

Administrator dnia 19.03.2017
Czytaj więcej · 20 czytań ·Drukuj
DZIEŃ SENIORA
DZIEŃ SENIORA

Od lat w tłusty czwartek w naszej szkole organizuje się biesiadę dla najstarszych mieszkańców sołectw: Długi Kierz i Leszczynki tzw. Dzień Seniora. 23 lutego wszystkich zebranych przywitała dyrektor szkoły Aleksandra Dąbrowska- Konkol. O godzinie 15.00 rozpoczęła się Msza święta pod przewodnictwem ks. kanonika Bogdana Drozdowskiego. Następnie uczniowie koła teatralnego pod kierunkiem pań: Danuty Bulczak i Judyty Gneba- Borówka przedstawili inscenizację w języku kaszubskim zatytułowaną „Ach te wnuki”. Na spotkanie przybył także wójt gminy Sierakowice, pan Tadeusz Kobiela, który życzył wszystkim seniorom dużo zdrowia i wręczył upominki najstarszym mieszkańcom sołectw.

Administrator dnia 09.03.2017
Czytaj więcej · 64 czytań ·Drukuj
BAL PRZEBIERAŃCÓW
BAL PRZEBIERAŃCÓW

Dnia 14 lutego 2017r. w naszej szkole odbył się „Bal karnawałowo – walentynkowy”, w którym uczestniczyło 80 osób (dzieci z przedszkola, zerówki, kl. I  i  II). Był to niezwykły bal, bo był to bal przebierańców. Stroje były przepiękne. Niektóre dzieci trudno było rozpoznać. Najwięcej było księżniczek. Spiderman – to najczęstsze przebranie dla chłopców. Dużo dzieci przebrało się za zwierzątka (koty, myszki, tygrysy). Na zakończenie balu dzieci otrzymały walentynkowego lizaka w kształcie serduszka.

Administrator dnia 09.03.2017
Czytaj więcej · 54 czytań ·Drukuj
UROCZYSTOŚĆ DNIA BABCI I DZIADKA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM 3-5 LATKI
UROCZYSTOŚĆ DNIA BABCI I DZIADKA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM 3-5 LATKI

O tym kim są dla dziecka Jego Dziadkowie, można by opowiadać godzinami. Wszystkie uczucia wyrażają słowa:

„MOJA BABCIA I MÓJ DZIADEK TO WSPANIALI SĄ DZIADKOWIE”

To piękne, że Dziadkowie mogą i chcą angażować się w opiekę nad wnukami. 1 lutego 2017r. najmniejsze skarby naszej szkoły, zaprosiły swoich Dziadków do przedszkola. W tym dniu nasze dzieci powiedziały swoim dziadkom wiele pięknych słów, życzyliśmy aby one jak najdłużej i jak najgłębiej zapadły w sercach naszych gości.

Administrator dnia 11.02.2017
Czytaj więcej · 107 czytań ·Drukuj
INFORMACJA O WYWIADÓWCE

Dnia 01.02.2017r. (środa) odbędzie się wywiadówka

  • dla klas I - III godz. 16.30
  • dla klas IV - VI godz. 18.00

Dnia 03.02.2017r. (piątek) odbędzie się wywiadówka

  • dla klasy „0” godz. 14.30
  • dla oddziału przedszkolnego (3 – 5 latków) godz. 15.00
Administrator dnia 25.01.2017
Drukuj
CHOINKA SZKOLNA
CHOINKA SZKOLNA

Dnia 13 stycznia 2017r. odbyła się w naszej placówce „Choinka szkolna”. Tradycyjnie, jak co roku,  starsi uczniowie bawili się na dyskotece, zaś najmłodsi na zabawie. Od godz. 11.30 witaliśmy  Mikołaja, który do każdej z grup przychodził z worami pełnymi paczek. O godz.14.00 zebraliśmy się na sali gimnastycznej. Przybyli także rodzice i zaproszeni goście m.in. Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Kościerzynie p. Joanna Sawczyn. Część oficjalna rozpoczęła się wizytą duszpasterską, potocznie zwana kolędą. Ks. Kanonik Bogdan Drozdowski, proboszcz parafii pw. św. Józefa w Wygodzie Łączyńskiej, wygłosił naukę duszpasterską, następnie udzielił błogosławieństwa  całej społeczności szkolnej. Na zakończenie życzył wszystkim obfitych łask bożych, wiele dobra i pokoju w Nowym Roku oraz bezpiecznych i udanych ferii.

Administrator dnia 19.01.2017
Czytaj więcej · 151 czytań ·Drukuj
Projekt edukacyjny
Plan lekcji

Wybierz klas?:Plan ważny od 01.09.2016
BezpieczneWakacje.pl
TOP
Site Partners: Online-Tube million online Videos