20. Sierpień 2017, 17:09:14
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

„Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek.  Jutro wakacje lekcje skończone”….

23.06.2017 r. punktualnie o godz. 10.00 zabrzmiał w naszej szkole ostatni dzwonek w roku szkolnym 2016/2017.  Uroczystość  zakończenia roku szkolnego w naszej szkole tradycyjnie rozpoczęła się Mszą Świętą odprawioną przez o. Tymoteusza – naszego katechety.

Po Mszy Świętej uczniowie kl. „0” i VI zaprezentowali część artystyczną. Następnie   głos zabrała pani dyrektor Aleksandra Dąbrowska – Konkol, która  podsumowała pracę szkoły w roku szkolnym 2016 – 2017. W swoim wystąpieniu przypomniała osiągnięcia i sukcesy uczniów oraz podziękowała za zaangażowanie na rzecz rozwoju szkoły Nauczycielom, Pracownikom szkoły i Uczniom. Wręczyła nagrody i dyplomy

Administrator dnia 30.06.2017
Czytaj więcej · 120 czytań ·Drukuj
WYJAZD KLASY III
WYJAZD KLASY III

W dniu 20 czerwca 2017 r. klasa III wraz z wychowawcą p. Sylwią Piotrowską, p. Natalią Cymerman oraz rodzicami wybrali się na piknik sportowo-rekreacyjny do Gowidlina. Pogoda była piękna. Dzieci brały udział w różnych rozgrywkach sportowych, quizie podsumowujących trzy lata nauki oraz korzystały z miejscowych atrakcji (plac zabaw, trampolina). Oprócz tego dziewczynki zrobiły sobie letni makijaż, a chłopcy wybrali Miss Lata, którą została Alicja Mielewczyk.

W międzyczasie dzieci przy ognisku mogły upiec kiełbaski i zasiąść do wspólnego posiłku. Wyjazd wszystkim bardzo się podobał, dostarczył dużo śmiechu, radości i z pewnością na długo zostanie w pamięci.

 

Administrator dnia 24.06.2017
Czytaj więcej · 84 czytań ·Drukuj
DZIEŃ PATRONA
DZIEŃ PATRONA

Dnia 12.06.2017r. obchodziliśmy 15 rocznicę nadania imienia ks. Anastazego Sadowskiego naszej szkole.

Nasz patron Anastazy Sadowski jest osobą godna naśladowania. Próbowali to udowodnić uczniowie kl. IV - VI. Przygotowując się do tegorocznego Dnia Patrona pisali wypracowania, wiersze na temat „Ksiądz Anastazy Sadowski - postać godna naśladowania”.

Nasz Patron – Kacper Turzyński kl. VI

Ks. Anastazy Sadowski Patron naszej szkoły był wielkim społecznikiem, który zrobił wiele dla naszej lokalnej społeczności. To dzięki Jego staraniom powstał Kościół w Wygodzie i zabudowania wokół niego, a także cegielnia w Długim Krzu.

Administrator dnia 18.06.2017
Czytaj więcej · 88 czytań ·Drukuj
WYCIECZKA DO DOLINY JADWIGI
WYCIECZKA DO DOLINY JADWIGI

WYCIECZKA ODZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH ,,3-5” LATKÓW ORAZ KLASY ,,0”

Jesteśmy mieszkańcami wsi i wydaje nam się, że o życiu na gospodarstwie wiemy dużo lub prawie wszystko. Nic mylnego, będąc w gospodarstwie agroturystycznym w Dolinie Jadwigi pani Gabrieli Tesmer, usłyszeliśmy wiele faktów opowiedzianych na bazie legend lub ciekawych opowiastek opartych piosenką i wierszem.  Dnia 8 czerwca 2017 r.  z samego rana wyjechaliśmy z naszej szkoły by spędzić dzień ucząc i bawiąc się  pod bacznym okiem pani Tesmer. Na wycieczkę do lasu pojechaliśmy agrobusem. Wśród natury i dużych drzew zbieraliśmy szyszki, a przy okazji znaleźliśmy koszyk ze słodką

Administrator dnia 15.06.2017
Czytaj więcej · 118 czytań ·Drukuj
DZIEŃ DZIECKA I SPORTU
DZIEŃ DZIECKA I SPORTU

1 czerwca 2017r. w SP w Lisich Jamach odbył się  Dzień Dziecka i Sportu pod hasłem  „Bez nałogów żyj!!!!! Dużo ćwicz i soki pij!!!!!”

Organizatorem tego dnia  była p. Bogumiła Okroj -  nauczyciel wychowania fizycznego we współpracy z wychowawcami  klas, Radą Rodziców oraz z ZESPOŁEM SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH z Sierakowic (uczniowie I klasy TECHNIKUM ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH  pod przewodnictwem  pani Iwony Tesmer).

Głównym celem tego dnia było:

- zachęcenie uczniów do współdziałania  i współzawodnictwa poprzez zabawy i gry;

- kształtowanie umiejętności  organizowania i aktywnego spędzania czasu wolnego;

Administrator dnia 11.06.2017
Czytaj więcej · 99 czytań ·Drukuj
WYCIECZKA DO GDAŃSKA
WYCIECZKA  DO GDAŃSKA

Dnia 24 maja 2017 r. uczniowie kl. I, II i III pojechali na wycieczkę do Gdańska, w czasie której dzieci zobaczyły wiele ciekawych miejsc. Dzień rozpoczęto od obejrzenia najbardziej interesujących miejsc Gdańska, m.in. Bazyliki Mariackiej, spaceru ul. Długą, zobaczenia pomnika Neptuna czy rzeki Motławy. W dalszej części wycieczki czekał na dzieci półgodzinny rejs statkiem, podczas którego można było zobaczyć Stocznię Gdańską. Wyjazd zakończył się spacerem w stronę Pomnika Obrońców Wybrzeża – Westerplatte. Po drodze uczniowie zapoznali się z historią tego ważnego w dziejach Polski miejsca. Całą wycieczkę prowadził przewodnik, który bardzo ciekawie i z zaangażowaniem starał się zachęcić do słuchania. Opiekunami wyjazdu były: pani Halina Winczewska, pani Danuta Klajn i pani Sylwia Piotrowska.

Administrator dnia 11.06.2017
Czytaj więcej · 110 czytań ·Drukuj
DZIEŃ MATKI
DZIEŃ MATKI

Każdą ludzką miłość trzeba zdobywać, trzeba na nią zasługiwać pokonując stojące na drodze przeszkody, tylko matka i ojciec darzą swoje dzieci miłością, która nigdy nie ustaje. W myśl tych słów przebiegał DZIEŃ MATKI I OJCA w naszej szkole. Miłym akcentem dla wszystkich dzieci było, że tak licznie przybyły mamy oraz ojcowie. Część artystyczną na to wyjątkowe spotkanie przygotowały dzieci z oddziałów przedszkolnych ,,3-5” latki oraz klasa ,,0” pod kierownictwem pani Krystyny Głodowskiej i pani Marii Klajn. W pięknych wierszach oraz inscenizacji ,,Chodzą mamy” znalazły się słowa miłości, wdzięczności wszystkim rodzicom za ich troskę. Wraz z najlepszymi życzeniami, najmłodsze dzieci zagrały na tubach ,,sto lat”. W tańcu ,,Białego motyla” do opery ,,Duet kwiatów”, pięknie zaprezentowały się dziewczynki wyrażając radość życia. Podczas występów zaproszeni goście

Administrator dnia 08.06.2017
Czytaj więcej · 156 czytań ·Drukuj
INFORMACJA DLA RODZICÓW

INFORMACJA

Administrator dnia 18.05.2017
Drukuj
Projekt edukacyjny
Plan lekcji

Wybierz klas?:Plan ważny od 01.09.2016
BezpieczneWakacje.pl
TOP
Site Partners: Online-Tube million online Videos