Akcja BohaterOn
Akcja BohaterOn

Zapraszamy uczniów do udziału w akcji

BohaterON w Twojej szkole

Jest to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jej działaniom przyświeca hasło: Pamięć –Edukacja –Pomoc.


 

   Czytaj więcej    .. 
Rewia na lodzie
Rewia na lodzie

11 października br. młodsi uczniowie naszej szkoły wybrali się do Gdańska na rewię na lodzie pt. "Przygody Sindbada Żeglarza". 

   Czytaj więcej    .. 
Wycieczka do Gdańska
Wycieczka do Gdańska

Klasy I-III wraz z wychowawcami wybrały się 26 września na wycieczkę do Gdańska. Celem wyjazdu był udział w projekcie Muzeum na wodzie, który umożliwia najmłodszym stworzenie kompleksowej i spójnej opowieści o II wojnie światowej, uwzględniającej teren pola bitwy na Westerplatte.

Zobacz zdjęcia

   Czytaj więcej    .. 
Sprzątanie Świata 2019
Sprzątanie Świata 2019

W dniach 20-22 września akcja Sprzątania Świata w Polsce obchodzona była pod hasłem "Nie śmiecimy, sprzątamy, zmieniamy!". Nasi uczniowie wraz z wychowawcami również brali w niej udział. Każda klasa - od "0" do kl. VIII sprzątała swój wyznaczony rejon w pobliży szkoły. Biorąc udział w akcji, dzieci utrwaliły sobie zasady segregowania śmieci jak i również uzmysłowiły sobie jak ważne dla naszego środowiska jest dbanie o jego czystość oraz szanowanie przyrody i zieleni.

 Sylwia Piotrowska      Galeria zdjęć  

Narodowy Spis Powszechny 2021
Informacje

Spis Próbny w Gminie Sierakowice 

1-31 października 2019 r.

na portalu: spis.gov.pl

Spisz się sam - bezpiecznie, szybko i wygodnie.

Infolinia: 22 279 99 99

PLAKAT

"Zielona Szkoła" w Wygoninie
"Zielona Szkoła" w Wygoninie

W dniach 18?21 września zorganizowaliśmy dla uczniów kl.: IV, V, VII i VIII pobyt w „Zielonej Szkole” w Wygoninie. W ośrodku czekały na nas nie tylko ładne pokoje, ale przede wszystkim smakowite posiłki i wspaniały, zawsze życzliwy personel, a pogoda była wymarzona, za co bardzo dziękujemy. W tak pięknym miejscu, dzieci miały możliwość bezpośredniego kontaktu i optymalnych warunków do poznawania środowiska przyrodniczego.

FOTO

   Czytaj więcej    .. 
Młodzieżowa Orkiestra Dęta ogłasza nabór!
Informacje

Interesuje Cię gra na saksofonie, puzonie, tubie lub trąbce?

Chcesz rozwijać swój talent lub dopiero odkryć nowe zainteresowania?

Zapraszamy do Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Sierakowice. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu. Każdy uczestniczy w lekcjach indywidualnych, na wybranym instrumencie oraz próbach całej orkiestry. Udział w zajęciach jest bezpłatny. 

Szczegóły w Gminnym Ośrodku Kultury

www.gok.sierakowice.pl

tel. 694 468 877

Uroczysta Inauguracja Nowego Roku Szkolnego 2019/2020
Informacje

Uroczysta Inauguracja Nowego Roku Szkolnego 2019/2020 rozpoczęła się inaczej niż zazwyczaj. Uczniowie uczcili przypadającą 1 września 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji przedstawiono wzruszający montaż słowno-muzyczny „NIGDY WIĘCEJ WOJNY!”. Przypomniał on nam o tym, że były takie lata, gdy dzieci nie mogły pójść do szkoły...Musiały doświadczać strasznych przeżyć związanych z okupacją niemiecką i radziecką; gdy patrzyły na wybuchy bomb, strzały karabinów, zniszczone domy, zamordowanych ludzi... Oby ten dramat NIGDY więcej nie wrócił!

 Niech przesłaniem dla nas będą słowa wypowiedziane przez narratora na zakończenie apelu : „Niech na zawsze w pamięci naszego Narodu pozostaną imiona Tych, którzy życie oddali dla Ojczyzny. To dzięki nim możemy żyć teraz w wolnej ojczyźnie Niech ich niezłomna i bohaterska postawa będzie dla nas drogowskazem w nauce, pracy i służbie dla Rzeczypospolitej. Chwała bohaterom!”

Pamięć, tych, którzy zginęli w tych strasznych czasach uczczono minutą ciszy.

Następnie, jak co roku Pani Dyrektor Aleksandra Dąbrowska-Konkol przedstawiła zebranym uczniom, rodzicom i nauczycielom szczegóły czekającego nas nowego roku szkolnego, w tym kalendarz pracy i dni wolnych, zmiany kadrowe, ważne informacje dla dzieci i ich rodziców. Po tej części wszystkie klasy udały się na spotkanie ze swoimi wychowawcami.

Naukę czas zacząć!


Bezpieczne wakacje
Numerek na następny dzień
pojawia się po godzinie 15:00.
Dla pewności należy odświeżyć widok strony
z wciśniętym klawiszem CTRL.Regulamin szczęśliwego numerka

Wybierz klasę:Plan ważny od 11.09.2018