POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY
POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY

22 maja, w piątek o godz. 9.00, w Szkole Podstawowej w Łapalicach odbył się  VI POWIATOWY   KONKURS   MATEMATYCZNY dla uczniów szkół podstawowych kl. IV, V,  VI  powiatu  kartuskiego . PATRONAT NAD KONKURSEM OBJĘLI: Mieczysław Struk – MARSZAŁEK WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO oraz Mieczysław Gołuński – BURMISTRZ KARTUZ.
Głównym celem konkursu było popularyzowanie matematyki wśród uczniów szkół podstawowych powiatu  kartuskiego oraz przygotowanie uczniów do wykorzystania wiedzy matematycznej. To wydarzenie znakomicie uczciło trwający właśnie Rok Matematyki na Pomorzu.  
Konkurs zgromadził  123 uczniów klas IV, V i VI z 41 placówek ze wszystkich gmin ziemi kartuskiej, którzy wcześniej wygrali eliminacje przeprowadzone w szkołach. Uczniowie naszej szkoły również wzięli udział w tym konkursie. W drugim, finałowym etapie w ciągu 90 minut rozwiązywali po sześć zadań otwartych w podziale na trzy grupy wiekowe.
I jak się okazało Sandra Labuda z kl. VI zdobyła najwięcej, bo aż 29 pkt i tym samym zdobyła I miejsce w kategorii kl. VI !!!
Na młodych matematyków czekało mnóstwo nagród: puchary i medale dla drużyn w klasyfikacjach gminnych i powiatowej, a indywidualnie książki dla dziesięciu najlepszych w każdej klasie. Były też pamiątkowe dyplomy za udział, również dla opiekunów.
Uczniów przygotowała p. Żanetta Penkowska.

Redakcja

Numerek na następny dzień
pojawia się po godzinie 15:00.
Dla pewności należy odświeżyć widok strony
z wciśniętym klawiszem CTRL.Regulamin szczęśliwego numerka


Wybierz klasę:Plan ważny od 11.09.2018