Wycieczka regionalna klas IV - VII
Wycieczki

 

28 października  odbyła się bezpłatna wycieczka regionalna uczniów klas IV-VII do Kiełpina, Kartuz i Kolana. Wycieczkę prowadził przewodnik p. Paweł Kowalewski.

 

            W Kiełpinie uczniowie odwiedzili gospodarstwo agroturystyczne państwa Richertów. Tu brali udział w warsztatach dotyczacych wypieku chleba, podczas których mieli możliwość upieczenia własnej bułeczki, która potem spożyli razem z upieczoną  przez siebie w ognisku kiełbaską.

Zwiedzali też stajnię koni słuchając informacji o hodowli tych zwierząt. Każdy miał możliwość dosiąść konia i pojeździć na nim w siodle.

            W Kartuzach  uczestnicy wyjazdu zwiedzili XIV – wieczną Kolegiatę. Słuchali ciekawych opowieści o żyjących w niej niegdyś zakonnikach Zakonu Kartuzów. Poznali też legendę o pobliskiej Zamkowej Górze.

            W  miejscowości Kolano wycieczkowicze mieli okazję obserwować bardzo widowiskową gonitwę za lisem  podczas święta jeźdźców  „Hubertus” organizowanego przez miejscową stadninę koni. Podziwiali też szwoleżerów ze Szwadronu Kaszuby, którzy później wystąpili w rekonstrukcji historycznej o majorze Hubalu.

            Mimo zimna i deszczu na twarzach uczniów widać było zadowolenie, co świadczyło o udanym wyjeździe.

Numerek na następny dzień
pojawia się po godzinie 15:00.
Dla pewności należy odświeżyć widok strony
z wciśniętym klawiszem CTRL.Regulamin szczęśliwego numerka


Wybierz klasę:Plan ważny od 11.09.2018