Dyktando kaszubskie 2017
Konkursy

W sobotę 4 listopada odbyło się Kaszubskie Dyktando. Gospodarzem tego wielkiego dla Kaszubów wydarzenia, a jednocześnie konkursu była Szkoła Podstawowa w Bojanie,  Gmina Szemud.

Do I etapu Dyktanda przystąpiły 243 osoby!  W czasie sprawdzania prac  na uczestników konkursu jak i innych przybyłych gości czekało szereg atrakcji. Każdy mógł wziąć udział  w niezwykle ciekawych  warsztatach  m.in. plastycznych  i tanecznych.  Na głównej scenie dzieci miały przyjemność obejrzeć dwa  spektakle „Kot w butach” oraz „Czarodziejskie Krzesiwo”. W międzyczasie odbywały się występy wokalne dzieci oraz zespołów regionalnych oraz konkursy z nagrodami. Fanów słodkości czekało mnóstwo kaszubskich wypieków i kolorowa wata cukrowa.

Naszą szkołę w konkursie reprezentowało 5 uczniów: Klaudia Grabowska i Ania Jereczek z kl. III, Ala Mielewczyk i Karina Treder z kl. IV oraz Ula Gneba z kl. VIaKlaudii udało się zakwalifikować do rundy finałowej! Uczennice do konkursu przygotowały i wyjazd zorganizowały  p. H. Winczewska i p. K. Serkowska.

P. Karolina Serkowska dodatkowo wzięła udział w  konkursie, w kategorii zawodowców. Zdobyła  wyróżnienie. Gratulujemy!

Numerek na następny dzień
pojawia się po godzinie 15:00.
Dla pewności należy odświeżyć widok strony
z wciśniętym klawiszem CTRL.Regulamin szczęśliwego numerka


Wybierz klasę:Plan ważny od 11.09.2018