99. rocznica odzyskania niepodległości
Uroczystości

Dnia 10 listopada 2017r. odbyła się w naszej szkole  uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości przygotowana przez uczniów klasy VII, VIa i VIb pod kierunkiem pani Danuty Makurat i pani Justyny Pobłockiej. W  tym roku przypada 99 rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności, po 123 latach zaborów.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego.

Scenariusz montażu słowno - muzycznego obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. Występ uświetniony został przez chórek szkolny  składającą się z naszych kolegów i koleżanek pod kierunkiem pani Justyny Pobłockiej. Wszyscy z zainteresowaniem obejrzeli  tę  szczególną lekcję historii o czym świadczyły  gromkie brawa, które otrzymali występujący. W czasie szkolnej akademii wszyscy uczniowie  mieli strój galowy z przypiętymi elementami barw narodowych co sprawiło, że dzień ten był bardzo wyjątkowy.

 

Numerek na następny dzień
pojawia się po godzinie 15:00.
Dla pewności należy odświeżyć widok strony
z wciśniętym klawiszem CTRL.Regulamin szczęśliwego numerka


Wybierz klasę:Plan ważny od 11.09.2018