Trzecioklasiści z wizytą w Sierakowicach
Wycieczki

W czwartek, 30 listopada, uczniowie klasy III wzięli udział w zajęciach czytelniczych organizowanych przez publiczną  bibliotekę gminy Sierakowice wraz z wychowawczynią Danutą Klajn i p. Kazimierzem Langa. Dziękujemy p. Hani za przeprowadzenie ciekawych zajęć. Spotkanie miało charakter zabawy. Dzieci bawiły się w bibliotekę przebrane w bajkowe postacie. Wiele radości sprawiła dzieciom zabawa  w kalambury słowne i układanie haseł. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły we wszystkich zabawach.

Po wizycie w bibliotece spacerkiem przeszliśmy do Urzędu Pocztowego. Czekała tam na nas przemiła p. Dorota, która zapoznała nas z pracą urzędników pocztowych i pokazała pocztę od zaplecza. Zobaczyliśmy jak listonosze segregują paczki i listy. Przed świętami mają ręce pełne roboty.

Kolejny punkt naszej wycieczki to zabawa w centrum rozrywki „Łobuziak”- najbardziej wyczekiwany przez dzieci. Miejsce stworzone dla dzieci by mogły się tu wyszaleć i odnaleźć frajdę z zabawy, gdzie sprawdzą swoją koordynację i sprawność ruchową.  Czekały tutaj na nas atrakcje: glider - zjazd pontonowy, spider tower, zjeżdżalnia tubowa, zjeżdżalnia falowana dwutorowa, zjeżdżalnia kreta, basen z kolorowymi piłeczkami, karuzela palma i podłoga interaktywna z animacjami. Uśmiech nie znikał dzieciom z twarzy. Moc kolorów, ciepły wystój sali sprawiają, że można się tu czuć jak w domowym gniazdku, gdzie chętnie się wraca.

W  drodze na parking zatrzymaliśmy się przy Ołtarzu papieskim w Parku Błogosławieństw. Poznaliśmy historię ołtarza. Pomodliliśmy się do św. Jana Pawła II, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie i wróciliśmy do szkoły.

Za bezinteresowną opiekę podczas wyjazdu i gratisowy transport  dziękuję p. Kazimierzowi Langa – wychowawca Danuta Klajn i rodzice

Numerek na następny dzień
pojawia się po godzinie 15:00.
Dla pewności należy odświeżyć widok strony
z wciśniętym klawiszem CTRL.Regulamin szczęśliwego numerka


Wybierz klasę:Plan ważny od 11.09.2018