Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka
Konkursy

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka w naszej szkole odbył się finał I Szkolnego Konkursu Wiedzy o Prawach Człowieka i Obywatela. 

Konkurs podzielony był na dwa etapy – klasowy i szkolny oraz na trzy kategorie wiekowe. Zadaniem uczniów z klas 0 – 5 było przygotowanie pracy plastycznej na temat praw i obowiązków ucznia. Wychowawcy wybrali najciekawsze z nich i te trafiły do finałowego głosowania internetowego, które trwało od 2 do 5 grudnia. W głosowaniu udział wzięło 57 osób, które oddały łącznie 274 głosy na 23 prace finałowe. Klasyfikacja przedstawia się następująco:

Klasy 0 – 3

I. Zuzanna Jereczek z klasy II (36)

II. Józef Damaszk z klasy 0 (27)

III. Dominika Gneba z klasy II (21)

Klasy 4 – 5

I. Julia Gnyba z klasy V (28)

II. Nikodem Myszk z klasy V (17)

III. Karina Treder z klasy IV (14)

Klasy 6 i 7 miały trudniejsze zadanie. Musiały opanować materiał dotyczący historii kształtowania się praw człowieka i obywatela na świecie. Od połowy listopada studiowały przygotowane dla nich materiały, zaś eliminacje klasowe odbyły się 30 listopada. Wyłoniły one trzy drużyny trzyosobowe, które stanęły do walki w quizie wiedzowym w którym nagrodą główną był Puchar Dyrektora Szkoły. Do pomocy każda klasa miała trzyosobową drużynę sportową, która mogła wspomóc klasę punktami za celne rzuty do kosza.

Finał odbył się 7 grudnia na sali gimnastycznej przy ogromnym dopingu. Pytania były stosunkowo trudne i jak zauważyło Jury, któremu przewodniczyła pani  dyrektor  Aleksandra Dąbrowska – Konkol – klasy były dobrze przygotowane. Bój był zaciekły zarówno w konkurencji wiedzowej, jak i sportowej.

Ostatecznie laureatami I miejsca została klasa VII, której należą się gratulacje. Niemniej wyrazy uznania także dla klas VI – bo różnica punktowa wcale nie była duża.

Na koniec wręczono nagrody – a było ich sporo:

wszystkim  uczestnikom wcześniej organizowanego konkursu szkolnego „Mój dom – moja flaga” oraz uczestnikom i laureatom konkursu o prawach człowieka – we wszystkich kategoriach. Nagrody ufundowała Dyrektor szkoły, za co składam serdeczne podziękowanie.

Do zobaczenia w przyszłorocznej edycji!

Numerek na następny dzień
pojawia się po godzinie 15:00.
Dla pewności należy odświeżyć widok strony
z wciśniętym klawiszem CTRL.Regulamin szczęśliwego numerka


Wybierz klasę:Plan ważny od 11.09.2018