Moj dom - moja flaga :: MAJ 2018
Konkursy

Zbliżają się  dni nazywane potocznie "weekendem majowym". Pod tym pojęciem spora część nas widzi wyłącznie dni wolne od pracy czy szkoły - tzw. "majówkę". Choć oczywiście pierwszego czy trzeciego maja - to dni ustawowo wolne od pracy, to należy podkreślać ich znaczenie patriotyczne, które powinno być podstawą budowy świadomości narodowej Polaków. 

1 maja to Międzynarodowy Dzień Pracy obchodzony od 1890 roku, w Polsce jest świętem państwowym od 1950 roku. Chociaż może kojarzyć się negatywnie z minionym ustrojem, to chyba powinniśmy przewartościować tę kwestię i podkreślać wartość dobrej, uczciwej pracy ludzii wszystkich zawodów i grup społecznych. Zwłaszcza wśród słynących z pracowitości Kaszubów. Wywieszenie flagi tego dnia będzie oddaniem czci wszystkim ludziom uczciwie i ciężko zarabiającym na utrzymanie własnych rodzin.

2 maja to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej - święto narodowe wprowadzone 20 lutego 2004 roku. Wybór tej daty nie jest przypadkowy - raz, że kolejnego dnia obchodzimy ważną rocznicę z historii Polski, dwa - 2 maja 1945 roku, podczas zdobywania stolicy Hitlerowskich Niemiec - Berlina, polscy żołnierze zatknęli biało-czerwoną flagę na kolumnie Siegessäule oraz na budynku  Reichstagu. 

3 maja - jedno z najważniejszych świąt państwowych - rocznica uchwalenia Konstytucji w 1791 roku - gdy próbowano naprawić i uratować Rzeczpospolitą przed upadkiem, wobec agresywnej postawy zaborców.

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice!

Rok 2018 jest rokiem szczególnym - nasza Ojczyzna obchodzi stulecie odzyskania niepodległości. Po prostu nie może na naszych domach zabraknąć flagi w te szczególne dni 2018 roku.

Zachęcamy powtórnie uczniów do zrobienia sobie zdjęcia na tle domu z flagą i przysłania go na adres szkoły. Stwórzmy piękną mapę - na której będzie dom każdego z nas, a na nim dumnie powiewająca flaga biało czerwona - oto kolejna odsłona konkursu MÓJ DOM - MOJA FLAGA

Szczegóły - adres poczty, terminy i inne informacje znajdują się w Regulaminie dostępnym pod poniższym linkiem.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!

Numerek na następny dzień
pojawia się po godzinie 15:00.
Dla pewności należy odświeżyć widok strony
z wciśniętym klawiszem CTRL.Regulamin szczęśliwego numerka


Wybierz klasę:Plan ważny od 11.09.2018