Dzień Europy w naszej szkole
Uroczystości

15 maja odbył się w naszej szkole apel, zorganizowany z okazji Dnia Europy czyli święta europejskich państw, które oficjalnie  obchodzone jest  9 maja.

Spotkanie miało charakter podróży po wybranych krajach europejskich. Uczniowie poszczególnych klas mieli za zadanie przygotować plakat  oraz zaprezentować najważniejsze informacje na temat danego kraju.

Wspólną podróż rozpoczęliśmy we Włoszech, przenosząc się między innymi do Grecji, Hiszpanii, Szwecji czy Francji, aby ostatecznie zakończyć podróż w naszej ojczyźnie.

Na spotkaniu nie zabrakło też znanych osobistości pochodzących z Europy, takich jak Vincent van Gogh,  Eros Ramazzotti, Coco Chanel czy papież Jan Paweł II. W klimat kolejnych państw wprowadzała nas muzyka charakterystyczna dla danego kraju.

Spotkanie było nie tylko okazją do odświeżenia informacji na temat Unii Europejskiej i państw członkowskich, ale także przypomnienia, że mimo różnorodności tych krajów wszyscy jesteśmy Europejczykami i mamy wspólne miejsce na Ziemi. Tym miejscem jest Europa. Święto przygotowały panie nauczycielki języków angielskiego -Jolanta Śledź oraz francuskiego - Honorata Matuszczak.

Na zakończenie wręczono także dyplomy i nagrody laureatom szkolnego konkursu historyczno - fotograficznego pt. "Mój Dom - moja flaga". 


Dla uczniów klas 8

Numerek na następny dzień
pojawia się po godzinie 15:00.
Dla pewności należy odświeżyć widok strony
z wciśniętym klawiszem CTRL.Regulamin szczęśliwego numerka


Wybierz klasę:Plan ważny od 11.09.2018