Wyprawa do krainy miniatur
Wycieczki

Dnia 23 maja 2018 r. uczniowie klas "0"-II wraz z opiekunkami p. Krystyną Głodowską, p. Sylwią Piotrowską, p. Haliną Winczewską oraz p. Marzeną Markowską pojechali na wycieczkę do Parku Miniatur, Gigantów i Kaszubskiego Gracika, który znajduje się w Stryszej Budzie.

Na początku, pod kierunkiem pani przewodnik, dzieci obejrzały miniatury znanych i ciekawych budowli z Kaszub, Polski i całego świata (m. in. Ołtarz Papieski w Sierakowicach, Kościół Mariacki w Gdańsku czy Wieża Eiffla w Paryżu). Dzieci mogły również skorzystać z Zamku Strachów, Gabinetu Krzywych Luster i obejrzeć zwierzątka w mini zoo czy postacie w Bajkowej Krainie.

Kolejnym punktem wycieczki był przejazd kolejką do Parku Gigantów. A tam dzieci z zaciekawieniem zapoznały się z wielkimi przedmiotami, owadami w wymiarze XXL, monster truckiem. Zwiedziły też pokład prawdziwego samolotu o długości niespełna 40 m. Po spacerze uczniowie mogli wejść na plac zabaw, który "zapraszał" wszystkich piłkowym basenem, polem do mini golfa, zjeżdżalniami, karuzelami, itp.

Na sam koniec na dzieci czekał Park Kaszubskiego Gracika. Mimo zmęczenia nasze maluchy nie rezygnowały z tego, aby zasiąść za kierownicą bajkowych, filmowych i starych pojazdów z czasów PRL, takich jak: trabanta, milicji, żuka, samochodu Scooby-Doo, Jasia Fasoli, Zygzaka McQueen, wehikułu czasu itp.

Dzięki słonecznej i ciepłej pogodzie dzieci mogły skorzystać z niemalże wszystkich atrakcji Parku i z pewnością były zadowolone z wyjazdu.


Dla uczniów klas 8

Numerek na następny dzień
pojawia się po godzinie 15:00.
Dla pewności należy odświeżyć widok strony
z wciśniętym klawiszem CTRL.Regulamin szczęśliwego numerka

Wybierz klasę:Plan ważny od 11.09.2018