Przedszkolaki ze Szklanej nagrodzone wycieczką
Wycieczki

W środę 30.05.2018r. przedszkolaki z oddziału w Szklanej uczestniczyły w wycieczce do zagrody „Sołtysówka” w Łapalicach, która była nagrodą w gminnym konkursie „Moja mała ojczyzna, mieszkam w…”

 Przedszkolaki zapracowały sobie na taką nagrodę, ponieważ praca, którą wykonaliśmy była bardzo żmudna i wymagała dużej precyzji. Naszą małą ojczyzną są Lisie Jamy i okolice, które są kaszubskim zagłębiem truskawek, więc postanowiliśmy wykonać pracę związaną właśnie z tym owocem.

Pogoda tego dnia była wspaniała i humory dopisywały wszystkim. Coraz cieplejsze słoneczne promienie przyjemnie ogrzewały buzie przedszkolaków. W gospodarstwie przywitała nas Pani Gospodyni i Gospodarz.                                                                                                                                                                     

Na początek naszej przygody zostaliśmy zaproszeni do chlewni, w której czekały na nas nowo narodzone prosiaczki. Dzieci miały okazję pogłaskać i obserwować pierwsze godziny życia świnek. 

Następnie pan Gospodarz zlecił nam pracę, aby każde dziecko przygotowało dla zwierząt bukiety z kwiatów i traw, lecz zwierzęta nie zostały nimi obdarowane, lecz ku zaskoczeniu dzieci było to dla nich pyszne drugie śniadanie =) Odwiedziliśmy zagrodę przeróżnych i niespotykanych gatunków takich jak pawie, miniaturowe króliki, ozdobne kury, kucyki i wiele innych.                                                              

 Po wizycie w zagrodzie Pani Gospodyni zaprosiła wszystkich do kuchni a tam milusińscy własnoręcznie wygniatali ciasto na pyszne bułeczki, które po upieczeniu stały się znakomitą przekąską po dniu pełnym niezapomnianych wrażeń.                                                                                                         

Podczas poczęstunku Gospodarze zapoznali nas z „Kaszubskimi Nutami” oraz zaprezentowali kaszubskie instrumenty: Diabelskie skrzypce oraz burczybas, na którym każdy uczestnik mógł spróbować zagrać.                                                                                                                                                        

Po wszystkich atrakcjach spędziliśmy czas na placu zabaw.

Dziękujemy organizatorom konkursu i obiecujemy, że w przyszłym roku znów spróbujemy naszych sił, aby promować nasz piękny region.  

Numerek na następny dzień
pojawia się po godzinie 15:00.
Dla pewności należy odświeżyć widok strony
z wciśniętym klawiszem CTRL.Regulamin szczęśliwego numerka


Wybierz klasę:Plan ważny od 11.09.2018