Dzień Patrona 2018
Uroczystości

    Dnia 12.06.2018r. obchodziliśmy 16 rocznicę nadania imienia ks. Anastazego Sadowskiego naszej szkole. Ten dzień wpisuje się w historię naszej szkoły bardzo uroczyście i odświętnie.  Rozpoczyna się Mszą Świętą, której przewodniczy zawsze ks.  Bogdan Drozdowski, proboszcz parafii św. Józefa w Wygodzie. W Wygodzie przy kościele znajduje się pamiątkowe popiersie ks. A. Sadowskiego, gdzie co roku składamy kwiaty, zapalamy znicz jako hołd wdzięczności dla patrona. W uroczystościach uczestniczy także rodzina patrona. 

Nasz patron ks. Anastazy Sadowski kochał nie tylko Boga i ludzi, ale także ojczyznę, której na imię Polska. W tym roku dokładniej przyjrzeliśmy się naszemu patronowi jako patriocie. Myśl przewodnia, która towarzyszyła obchodom dnia patrona to:

„Jestem patriotą – 100- lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości”   

W ramach obchodów 100 – lecia  Odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie klas młodszych na lekcjach z wychowawcą tworzyli  "Alfabet współczesnego patrioty". Tworzyli spis zalet pożądanych u współczesnego patrioty.  Dla każdej litery alfabetu należało  zaproponować jedną cechę.  

Uczniowie klas V-VII brali udział w szkolnym konkursie „List do Polski”. List miał nawiązywać do dramatycznych losów ojczyzny – wojen, mrocznych czasów zaborów oraz męstwa i niezłomności Polaków oraz do tego, że ojczyzna jest teraz wolna, możemy się w niej rozwijać, uczyć się i pielęgnować tradycje … W konkursie zwyciężyła uczennica klasy VII –Zosia Bendzmer.  Jej  list został nagrodzony i odczytany na apelu z okazji Dnia Patrona. Wyróżnione prace zostały wyeksponowane na sali gimnastycznej.

Podczas apelu wystąpiła grupa 6-latków, która zaprezentowała wiersz Wł. Bełzy „Kto TY Jesteś?”. Uczniowie klasy II przedstawili montaż słowno – muzyczny pt. „Jestem Polką i Polakiem” Na zakończenie wystąpiły dziewczynki z koła tanecznego, które zatańczyły  taniec  z flagami do piosenki patriotycznej „Tańczą z wiatrem kolory dwa”. 

Uroczystość prowadziła p. Danuta Klajn.Na zakończenie uroczystości rodzina patrona została udała się na poczęstunek gdzie  nie zabrakło oczywiście  kaszubskiej  truskawki.  

Zapraszamy o obejrzenia galerii zdjęć.

Numerek na następny dzień
pojawia się po godzinie 15:00.
Dla pewności należy odświeżyć widok strony
z wciśniętym klawiszem CTRL.Regulamin szczęśliwego numerka


Wybierz klasę:Plan ważny od 11.09.2018