Dzień Patrona 2019
Uroczystości

W dniu 12.06.2019r obchodziliśmy w naszej szkole ważne i wyjątkowe święto. Nasza społeczność szkolna świętowała siedmenastą rocznicę nadania szkole imienia ks. Anastazego Sadowskiego.  

W ramach obchodów uczniowie przypomnieli sobie życiorys Patrona, a w  każdej z klas uczniowie zmierzyli się z klasowym konkursem wiedzy o nim, a także wykonali w każdej z sal kącik patrona,  emblematy z elementem kaszubskim, które dumnie prezentowali w dniu uroczystości.

Nasz patron ks. Anastazy Sadowski kochał nie tylko Boga i ludzi, ale także ojczyznę, której na imię Polska. W tym roku dokładniej przyjrzeliśmy się naszemu patronowi jako patriocie.

 Myśl przewodnia, która towarzyszyła obchodom dnia patrona to: " Jestem patriotą- kocham moją małą ojczyznę Kaszuby".

Nasze świętowanie rozpoczęliśmy Mszą Świętą, której po raz kolejny przewodniczył ks. Bogdan Drozdowski proboszcz parafii pw. Św. Józefa w Wygodzie. Po krótkiej przerwie odbył się uroczysty apel, na wstępie z przemówieniem naszej Pani dyrektor Aleksandry Dąbrowskiej- Konkol. Potem pani Danuta Klajn wprowadziła nas w klimat kaszubskiej legendy o stworzeniu Kaszub, którą przedstawili uczniowie klasy IV pod przewodnictwem nauczycielki języka kaszubskiego- Judyty Gneba- Borówka., a w trakcie przedstawienia można było zobaczyć prezntację multimedialną wykonaną przez uczniów z klasy VII b. Następnie swój talent recytatorski zaprezentowała Kinga Pobłocka z II klasy, która pięknie wyrecytowała wiersze w języku kaszubskim, a klasa III pod przewodnictwem p. Haliny Winczewskiej zaśpiewała nuty kaszubskie- w których śpiewanie włączyła się cała społeczność szkolna.  Po krótkim podsumowaniu odbyło się spotkanie z rodziną ks. Anastazego Sadowskiego i małly poczęstunek.

Nad. A. BojanowskaBezpieczne wakacje
Numerek na następny dzień
pojawia się po godzinie 15:00.
Dla pewności należy odświeżyć widok strony
z wciśniętym klawiszem CTRL.Regulamin szczęśliwego numerka

Wybierz klasę:Plan ważny od 11.09.2018