Wojewódzki konkurs wiedzy o Moniuszce
Konkursy

Rok 2019 został ogłoszony przez Sejm i Senat Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Stanisława Moniuszki. Przypada bowiem 200 rocznica urodzin tego wielkiego polskiego kompozytora, twórcy polskiej opery narodowej. 

Akademia Muzyczna w Gdańsku, nosząca imię tegoż twórcy, aktywnie włączyła się w obchody tego wydarzenia, organizując m.in. w swoich murach Wojewódzki Konkurs Wiedzy o życiu i twórczości Stanisława Moniuszki, skierowany do uczniów klas 6-7-8 szkół podstawowych województwa pomorskiego. Odbył się on we wtorek 9 kwietnia br. pod honorowym patronatem Rektora Uczelni- prof. zw. dra hab. Macieja Sobczaka.

Naszą szkołę reprezentowały 2 trzyosobowe drużyny w składzie:

  • Kinga Domaszk, Urszula Gneba i Hubert Leik (uczniowie klasy 7a)
  • Julia Czaja, Natalia Lis i Agata Maszk (uczennice klasy 7b)

Konkurs składał się z 2 etapów: pierwszy- pisemny, a drugi- ustny przy udziale publiczności. Ku naszej wielkiej radości do 2 etapu zakwalifikowały się Julia, Natalia i Agata! To ogromny sukces, bo w finale konkursu mogły wziąć udział tylko 3 drużyny spośród wszystkich przybyłych uczestników. Poziom całego konkursu był bardzo wysoki. Trzeba było zmierzyć się z pytaniami teoretycznymi, jak i słuchowymi, które, jako te najtrudniejsze, dodawały mnóstwa adrenaliny wszystkim uczestnikom przedsięwzięcia. W czasie przerw pomiędzy poszczególnymi etapami odbyły się warsztaty wokalne dla uczestników, a także koncert wybranych dzieł Stanisława Moniuszki.

Nasze drużyny dały z siebie wszystko, z czego jesteśmy ogromnie dumni! Kinga, Ula i Hubert ostatecznie zajęli w konkursie wyróżnienie, a Julia, Natalia i Agata- III miejsce!!! Dzień pełen wrażeń i emocji był okazją do sprawdzenia się oraz poznania nowych ludzi. Przyniósł też bardzo dużo satysfakcji.

Uczniów do konkursu przygotowała pani Justyna Pobłocka- nauczyciel muzyki. Serdecznie wszystkim gratulujemy, życząc kolejnych tak wspaniałych wysokich lokat J

Nad. J. Pobłocka

Bezpieczne wakacje
Numerek na następny dzień
pojawia się po godzinie 15:00.
Dla pewności należy odświeżyć widok strony
z wciśniętym klawiszem CTRL.Regulamin szczęśliwego numerka

Wybierz klasę:Plan ważny od 11.09.2018