Uroczysta Inauguracja Nowego Roku Szkolnego 2019/2020
Informacje

Uroczysta Inauguracja Nowego Roku Szkolnego 2019/2020 rozpoczęła się inaczej niż zazwyczaj. Uczniowie uczcili przypadającą 1 września 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji przedstawiono wzruszający montaż słowno-muzyczny „NIGDY WIĘCEJ WOJNY!”. Przypomniał on nam o tym, że były takie lata, gdy dzieci nie mogły pójść do szkoły...Musiały doświadczać strasznych przeżyć związanych z okupacją niemiecką i radziecką; gdy patrzyły na wybuchy bomb, strzały karabinów, zniszczone domy, zamordowanych ludzi... Oby ten dramat NIGDY więcej nie wrócił!

 Niech przesłaniem dla nas będą słowa wypowiedziane przez narratora na zakończenie apelu : „Niech na zawsze w pamięci naszego Narodu pozostaną imiona Tych, którzy życie oddali dla Ojczyzny. To dzięki nim możemy żyć teraz w wolnej ojczyźnie Niech ich niezłomna i bohaterska postawa będzie dla nas drogowskazem w nauce, pracy i służbie dla Rzeczypospolitej. Chwała bohaterom!”

Pamięć, tych, którzy zginęli w tych strasznych czasach uczczono minutą ciszy.

Następnie, jak co roku Pani Dyrektor Aleksandra Dąbrowska-Konkol przedstawiła zebranym uczniom, rodzicom i nauczycielom szczegóły czekającego nas nowego roku szkolnego, w tym kalendarz pracy i dni wolnych, zmiany kadrowe, ważne informacje dla dzieci i ich rodziców. Po tej części wszystkie klasy udały się na spotkanie ze swoimi wychowawcami.

Naukę czas zacząć!

Bezpieczne wakacje
Numerek na następny dzień
pojawia się po godzinie 15:00.
Dla pewności należy odświeżyć widok strony
z wciśniętym klawiszem CTRL.Regulamin szczęśliwego numerka

Wybierz klasę:Plan ważny od 11.09.2018