PRÓBNA EWAKUACJA
PRÓBNA EWAKUACJA

8 października o godz. 12.10 dźwięk dzwonka alarmowego rozpoczął ewakuację wszystkich znajdujących się w naszej szkole. Po jego usłyszeniu uczniowie wraz z nauczycielami i innymi pracownikami szkoły niezwłocznie udali się do najbliższych możliwych wyjść ewakuacyjnych. Po opuszczeniu szkoły wszyscy skierowali się na szkolne boisko gdzie sprawdzono, czy liczba uczniów się zgadza. Nauczyciele zameldowali liczbę ewakuowanych osób Dyrektorowi szkoły. Celem akcji była kontrola przygotowania szkoły na wypadek zagrożenia.

Redakcja

AKCJA "POMÓŻ KAMILOWI"
AKCJA "POMÓŻ KAMILOWI"

Z dniem 01 października Samorząd Szkolny wraz z wszystkimi uczniami rozpoczął akcję charytatywną ,,Pomórz Kamilowi w Edukacji”. Tegoroczna akcja ma za cel pomoc 17-letniemu  Kamilowi Dominiak, który od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Kamil jest bardzo pogodny i otwarty pomimo własnych ograniczeń. Każdego dnia stawia czoło nowym wyzwaniom, dlatego oprócz systematycznej rehabilitacji potrzebuje zakupu sprzętu do edukacji i obsługi komputera za pomocą ruchów gałek ocznych tj. ,,PCEey  GO”. Od ofiarności i dobroci ludzi o otwartym sercu zależeć będzie jego edukacja. W tym celu uczniowie z Samorządu Szkolnego zachęcają do kupowania „cegiełek” na ten szczytny cel.

Damian, Kinga, Zosia

DZIEŃ CHŁOPAKA
DZIEŃ CHŁOPAKA

Dzień Chłopaka, to nowe, nieoficjalne święto obchodzone w Polsce 30 września, głównie wśród młodzieży szkolnej. Jest to w pewnym sensie chłopięcy odpowiednik Dnia Kobiet. W dniu tym dziewczęta składają chłopcom życzenia i wręczają drobne upominki, aby wyrazić swoją sympatię. W tym dniu w naszej szkole, z racji tego święta, Samorząd Szkolny zorganizował dyskotekę, na której wszyscy świetnie się bawili. Panie Bogumiła Okroj oraz Krystyna Głodowska czuwały nad naszą zabawą oraz konkursami, które przygotowaliśmy.

Zosia, Kinga

 

 

FESTYN "ŚWIĘTO ZIEMNIAKA" 2014
FESTYN "ŚWIĘTO ZIEMNIAKA" 2014

„Ostatnia niedziela września, pierwsza niedziela kalendarzowej jesieni, podobnie jak w latach ubiegłych, tu się nic nie zmieni. Czas na to, aby przy szkole w Lisich Jamach festyn rozpocząć, i od wykopek Drodzy Państwo trochę odpocząć.Bulwa jaka jest, każdy widzii nic go w tej kwestii nie zdziwi.Że smaczne i zdrowe każdy z nas to wie,I dziś tu przy szkole zajadać je chce!Po raz czternasty się spotykamy i do wspólnej zabawy zapraszamy!”

Tymi słowami, p. Żanetta Penkowska przywitała wszystkich zebranych gości, którzy przybyli na boisko szkolne w Lisich Jamach. 28 września o godz. 14.00 rozpoczął się tam coroczny festyn pod nazwą „Swiãto Bùlwë” zorganizowany przez całą Społeczność Szkolną.  Celem imprezy, jak zawsze była integracja rodziców, dzieci, nauczycieli, włączanie wszystkich zebranych do aktywnego uczestnictwa w zabawach oraz konkursach. Podczas festynu na wszystkich zebranych czekało wiele atrakcji, m. inn.: pokaz akcji gaśniczej oraz sprzętu strażackiego, którym dowodzili strażacy z OSP z Kamienicy Szlacheckiej. Dużym zainteresowaniem cieszył się podnosik wozu strażackiego, do którego można było wejść i przez chwilę z wysokości oglądać panoramę naszej okolicy. Innymi atrakcjami była strzelnica, na której każdy kto miał ochotę mógł sobie postrzelać do tarczy i wygrywać nagrody; „wesołe miasteczko” i bicykl – wykonany przez p. Kamińskiego ze Mściszewic, na którym można było się „karnąć”, co wcale nie było takie proste. Przez cały czas trwania festynu najbardziej obleganym stoiskiem była LOTERIA FANTOWA, w której do wygrania było wiele ciekawych i cennych nagród ufundowanych przez licznych sponsorów.

   Czytaj więcej    .. 
BUDOWA SALI GIMNASTYCZNEJ
BUDOWA SALI GIMNASTYCZNEJ

Jakież było nasze zdziwienie, gdy rano w poniedziałek 22 września przyszliśmy do szkoły. Przyszkolny plac zabaw w 80% został zdemontowany a na to miejsce wjechał „ciężki sprzęt”. Na szczęście wszystko w dobrej inicjatywie. Rozpoczęła się budowa nowej sali gimnastycznej, która ma powstać przy naszej szkole. Do przetargu stanęło kilka firm, ale najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Elwoz, która wykona inwestycję. Obecnie trwają prace budowlane przy wykopach pod fundamenty. Po zakończeniu prac ziemnych wykonawca przystąpi do wznoszenia ścian nośnych budynku.Planowane zakończenie wyznaczono na lato 2015 r. Będziemy na bieżąco śledzić postępy na placu budowy.

Zespół Redakcyjny

SPRZĄTANIE ŚWIATA
SPRZĄTANIE ŚWIATA

Sprzątanie Świata to coroczna akcja, która ma swój finał we wrześniu. Finał tej akcji zawsze przypada na 3. weekend. Nie inaczej było teraz i Sprzątanie Świata 2014 wypadło na 19-21 września. W naszej szkole wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami na „sprzątanie” udali się w piątek. Każda klasa otrzymała worki do segregacji i poszła zbierać śmieci w teren wyznaczony przez p. Judytę Gneba – Borówkę. Pogoda w tym roku dopisała.

Kinga, Zosia

WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO
WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO

W piątek 12 września odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Kandydatury swoje zgłosili uczniowie z klasy VI: Dawid Butowski, Klaudia Płotka, Sandra Labuda, Klaudia Mielewczyk i Dawid Brylowski.
W wyborach swój głos oddać mogli wszyscy uczniowie począwszy od klasy III A do klasy VI włącznie. Komisja w składzie: dyr. Aleksandra Dąbrowska –Konkol, Bożena Bielicka oraz Jadwiga Dułak, po przeliczeniu głosów ogłosili ostateczne winiki:

Przewodniczący szkoły: Dawid Butowski
Z - pca: Klaudia Płotka
Sekretarz: Sandra Labuda
Skarbnik: Klaudia Mielewczyk

Opiekunem Samorządu mógł zostać każdy nauczyciel, ale jak się okazało największym zaufaniem, uczniowie obdarowali p. mgr Halinę Winczewską, która po przeliczeniu głosów, zdobyła ich najwięcej.
Wszystkim wybranym GRATULUJEMY i życzymy owocnej współpracy w tym roku szkolnym.

Kinga, Zosia, Damian

EL'DANCE W SZKOLE
EL'DANCE W SZKOLE

10 września w naszej szkole odbył się pokaz taneczny z udziałem profesjonalistów ze szkoły tańca „El’dance” w Gdyni. Tancerze pokazali nam różne kroki taneczne. Pokaz był bardzo ciekawy i emocjonujący, gdyż wszyscy uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w zabawie tanecznej. Na koniec profesjonaliści zaprosili wszystkich do udziału w zajęciach, które odbywać się będą w naszej szkole, jeśli zbierze się odpowiednia ilość uczestników.

Kinga, Damian


Numerek na następny dzień
pojawia się po godzinie 15:00.
Dla pewności należy odświeżyć widok strony
z wciśniętym klawiszem CTRL.Regulamin szczęśliwego numerka


Wybierz klasę:Plan ważny od 04.09.2017