ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU
ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU

20 listopada obchodziliśmy w szkole „Światowy Dzień Rzucania Palenia”.
Uczestnikami imprezy byli uczniowie grupy przedszkolnej i klas I – VI.
W związku z akcją podjęto następujące działania:
Przeprowadzone zostały zajęcia o tematyce:
      - w klasach I-III NIE PAL PRZY MNIE, PROSZĘ
       -  w klasach IV-V JAKI JEST WPŁYW PALENIA PAPIEROSÓW NA ORGANIZM   CZŁOWIEKA?        
      - w klasie VI DZIĘKUJĘ, NIE PALĘ. PALENIE NIE JEST MODNE!
Uczniowie należący do koło ,,Miłośników przyrody” przygotowali prezentację na temat szkodliwości biernego i czynnego palenia, którą przedstawili pozostałym uczniom.
Przygotowana została tablica informacyjna dotycząca akcji, na korytarzu szkoły - dzięki czemu również rodzice odwiedzający szkołę mogli zapoznać się z założeniami Światowego Dnia Rzucania Palenia.
Zorganizowano apel na, którym uczestnicy koła teatralnego przedstawili przedstawienie mówiące o zagrożeniach palenia papierosów pt. ,,Papieros to śmierć”.
Uczniów przygotowywały panie Danuta Bulczak i Judyta Gneba – Borówka.

J. Gneba - Borówka

11 LISTOPADA
11 LISTOPADA

Narodowe Święto Niepodległości – polskie święto państwowe obchodzone 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918) święto zostało ustanowione w 1937, od 1939 nie było obchodzone, przywrócono je w okresie transformacji systemowej w 1989. Jest dniem wolnym od pracy.
7 listopada z te okazji uczniowie klasy V wraz paniami: Żanettą Penkowską i Danutą Makurat przygotowali akademię pod hasłem ,,Nie zginęła! Zmartwychwstała mimo wroga burzy!" Uroczystość rozpoczęto od wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Następnie rozpoczęła się cześć artystyczna, podczas której uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne.
Ta niecodzienna lekcja patriotyzmu pomogła docenić odwagę i poświęcenie naszych przodków w walce o niepodległość oraz przypomniała uczniom, że pielęgnowanie naszych tradycji, to patriotyzm.
Również w tym roku z okazji tego święta, nasza szkoła przystąpiła do Akcji społecznej Fundacji Rodziny Józefa Piłsudskiego i Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Otrzymaliśmy darmowo 300 kartek z nadrukiem ,, Mamy Niepodległą .”  Aby podkreślić wielkość święta wypisaliśmy kartki oraz je zaadresowaliśmy do bliskich naszemu sercu osób! Wszystkie kartki zostały bezpłatnie wysłane pocztą. Organizatorem tej akcji była pani  Danuta Klajn.

Echo szkoły

WYJAZD NA BASEN
WYJAZD NA BASEN

4 listopada uczniowie klas III - VI pojechali autokarem do Aqua Centrum w Kościerzynie. Przez całe dwie godziny uczniowie pluskali się, pływali i korzystali z dostępnych atrakcji w Centrum Sportu i Rekreacji. Wszyscy uczniowie wraz z paniami Halinką, Danką K. oraz Bogusią świetnie się czuli w wodzie. Uczniowie już, z niecierpliwością, czekają na następny wyjazd na basen.Wyjazd zorganizował Samorząd Szkolny wraz z Opiekunem.

Damian

LOOPYS WORLD
LOOPYS WORLD

29 października uczniowie kl. I – III wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę do Gdańska. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w „Multikinie”, gdzie uczniowie wzięli udział w lekcji kinowej Pt. „Idziemy do kina, czyli co każdy młody widz o kinie wiedzieć powinien”. Następnie obejrzeli seans filmowy „Turbo”, który dotyczył promowania przyjaźni i odpowiedzialności. Ostatnim punktem programu był pobyt w prawdziwym „raju” dla dzieci w największym placu zabaw - Loopys Word. Dzieci zjeżdżały na małych i dużych zjeżdżalniach, jeździły elektrycznymi pojazdami m.inn. pociągiem, wspinały się po drabinkach, pokonywały tory przeszkód, „kąpały” się w basenie z piłeczkami oraz korzystały z wielu innych ciekawych atrakcji. Wyjazd okazał się bardzo udany i zaliczony do jednego z najlepszych.
Opiekunami były panie: Halinka Winczewska, Danuta Klajn, Sylwia Piotrowska oraz Anna Reite.

Redakcja

WIDOWISKO "PRAWDZIWY SKARB"
WIDOWISKO  "PRAWDZIWY SKARB"

27 października w naszej szkole gościliśmy niezwykłych gości, mianowicie aktorów, którzy przyjechali do nas z południa Polski. Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami obejrzeli widowisko Pt. ,,Prawdziwy skarb” wystawione przez Krakowski Teatr Profilaktyczny ,, Inspiracja”. Akcja rozgrywała się z udziałem dwóch głównych bohaterów żółwia i papugi. Po drodze czekały ich różne przygody i trudności. Uczniowie mieli okazję zobaczyć na  czym polega prawdziwa przyjaźń, jak odróżnić dobro od zła. Przedstawienie skończyło się szczęśliwie, a prawdziwym skarbem, którego warto w życiu szukać okazała się przyjaźń.

Kinga, Zosia

ZAWODY UNIHOKEJOWE
ZAWODY UNIHOKEJOWE

Dnia 27 października w Zespole Szkół w Gowidlinie, o godzinie 9.00 odbyły się zawody unihokeja, które miały wyłonić reprezentanta naszej gminy na zawodach powiatowych w Przyjaźni. W rozgrywkach brało udział kilka szkół z naszej gminy, w tym także nasza. Pani Bogumiła Okroj wytypowała dwie drużyny: męską oraz żeńską. I jak się okazało, w tej grze drużyna chłopców okazała się lepsza od drużyny dziewczęcej. Po emocjonujących rozgrywkach stanęli na podium zdobywając zaszczytne, drugie miejsce. Zawodnikom jak i pani Bogusi szczerze gratulujemy!

Zosia, Kinga

"MOJE MIEJSCE NA KASZUBACH"
"MOJE MIEJSCE NA KASZUBACH"

22 października w Chmielnie odbył się finał konkursu „Moje miejsce na Kaszubach”, który zorganizowała Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby. Aby wziąć udział w konkursie należało dostarczyć lub przesłać listownie formularz zgłoszeniowy wraz z wykonaną pracą plastyczną. I tak, pod okiem p. Halinki Winczewskiej,  zrobiliśmy. Los uśmiechnął się do trzech uczniów, którzy zostali laureatami tegoż konkursu: Robert Czaja (kl. I), Kacper Labuda (kl. III B) oraz Szymon Płotka (kl. V).

Redakcja

ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW
ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

W środę 22 października, odbył się dzień ślubowania i pasowania klasy I na uczniów naszej szkoły. 12 uczniów zasiliło szeregi szkoły podstawowej ślubując uczyć się pilnie, swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Uroczystość uświetnili swą obecnością: rodzice pierwszaków, ks. proboszcz kanonik Bogdan Drozdowski, który poświecił tornistry i ich zawartość oraz dyrektor szkoły Aleksandra Dąbrowska-Konkol, która swym wielkim ołówkiem pasowała każdego pierwszoklasistę na ucznia. Nie zabrakło również kolegów i koleżanek z klasy "0", II - VI z wychowawcami. To był wspaniały dzień... Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.
Nad przebiegiem tego święta czuwali wychowawcy klasy I Sylwia Piotrowska i klasy II Halina Winczewska.


Numerek na następny dzień
pojawia się po godzinie 15:00.
Dla pewności należy odświeżyć widok strony
z wciśniętym klawiszem CTRL.Regulamin szczęśliwego numerka


Wybierz klasę:Plan ważny od 11.09.2018