DZIEŃ DZIECKA I SPORTU
DZIEŃ DZIECKA I SPORTU

Dzień Sportu – dzień wolny od nauki i konieczności przesiadywania w szkolnej ławce. Zwykle wybrana dyscyplina, krótki mecz, bieg czy skok i... do domu. Zapewne właśnie tak część z nas zapamiętała to wydarzenie ze szkolnych lat. Dziś można i trzeba inaczej.
Media przytaczają często statystyki ostrzegające przed otyłością, która bezpośrednio jest przyczyną wielu chorób. Nie są one przypadkowe i wyssane z palca – sami rodzice często skarżą się, że trudno im odciągnąć dzieci od telewizora, ekranu komputera, tabletu i zmobilizować do aktywności fizycznej.
Dlatego promocja ruchu, dyscyplin sportowych i motywacji do treningów, ćwiczeń, ale przede wszystkim aktywnej zabawy, to jedno z bardzo ważnych zadań dla wychowawców młodzieży. Dzień Sportu w polskiej szkole to znakomity przyczynek by zaszczepić w dzieciach także ducha rywalizacji, nieodłącznego elementu rozwoju społecznego. Najważniejsze jednak, by czas ten kojarzył się dobrą zabawą!

   Czytaj więcej    .. 
KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ
KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ

29 maja w  Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego  w Sierakowicach odbył się  I Międzyszkolny Konkurs Piosenki  Angielskiej Crazy 80's. Konkurs zorganizowali:  Iwona Kolka i Beata Sildatk ze Szkoły Podstawowej w Mojuszu oraz Dariusz Kolka i Witold Sildatk z Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach. Na konkurs zgłosiło się 53 uczestników z 14 szkół  powiatu kartuskiego. Komisja w składzie: Maciej Krawczyk -przewodniczący, Wioletta Kuczkowaka, Natalia Gronowska, Aleksandra Klaman-Chmielewska, Agnieszka Zelewska przyznała III miejsce Paulinie  Górlikowskiej

Danuta Reglińska

KONKURS ŚPIEWAM, BO UMIEM
KONKURS ŚPIEWAM, BO UMIEM

23 maja odbył się w naszej szkole kolejny konkurs „Śpiewam, bo umiem” dla uzdolnionych wokalnie uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu kartuskiego. Zainteresowanie konkursem przerosło oczekiwania. W tym roku wzięło w nim udział 34 uczniów z 19 szkół! Patronat nad konkursem corocznie obejmuje Wójt Gminy Sierakowice p.Tadeusz Kobiela. Konkurs odbył się przy współpracy z Gdańskim  Stowarzyszeniem „Jaś i Małgosia”, które jest organizatorem wojewódzkiego konkursu  piosenki dla dzieci i młodzieży im. Teatrzyku Bim-Bom w Gdańsku. Laureaci powiatowego konkursu otrzymali kwalifikacje do etapu wojewódzkiego. Jury w składzie:

   Czytaj więcej    .. 
POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY
POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY

22 maja b.r. odbył się w Prokowie Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów kl. IV-VI. Naszą szkołę reprezentowali : Dominik Domasz z kl. IV, Sandra Lebuda z kl. V i Marcelina Domaszk z kl. VI.  Poza konkurencją powiatową toczyła się również rywalizacją szkół na poziomie gmin. P. Wójt Tadeusz Kobiela ufundował z tej okazji okazałe puchary dla 3 najlepszych szkół z Gminy Sierakowice. Nasza szkoła uplasowała się na zaszczytnym II miejscu!!! Uczniowie przywieźli ze sobą wspaniały, złoty puchar, z którego wszyscy jesteśmy bardzo dumni! GRATULUJEMY!!!

Ż.P.

WYCIECZKA DO WEJHEROWA
WYCIECZKA DO WEJHEROWA

20 maja klasy III – VI wraz z paniami: Halinką, Judytą oraz Danką Reglińską pojechali na wycieczkę regionalną do Wejherowa. W programie : poznanie najważniejszych faktów z historii miasta oraz zabytków, m.in. Kalwarię Kaszubską. Zwiedzili także Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej. Wszyscy byli bardzo zadowoleni, tym bardziej że pogoda dopisała.

GMINNE IGRZYSKA SPORTOWE
GMINNE IGRZYSKA SPORTOWE

W dniach 12-14 maja na Stadionie w Sierakowicach odbyły się XIV Gminne Igrzyska Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych. W zawodach uczestniczyło ponad 600 uczestników wywodzących się ze wszystkich  szkół podstawowych i gimnazjalnych z gminy Sierakowice. Nasza szkoła zajęła w generalnej klasyfikacji III miejsce!!! Ciekawostką tych zawodów jest fakt że w programie zawarty jest cały ceremoniał olimpijski czyli hymn, zapalenie znicza, przysięga olimpijska no i oczywiście wciągnięcie flagi olimpijskiej. Natomiast dekorowanie zwycięzców odbywa się w sposób bardzo uroczysty i podniosły, dlatego też  najlepszym przynosi to wiele satysfakcji i splendoru.
Pani Bogumiła Okroj przygotowała uczniów naszej szkoły do wszystkich konkurencji. Oczywiście spisali się na medal w prawie każdej dziedzinie:
Skok w dal:  Marcelina Domaszk – I miejsce, Błażej Mielewczyk – III miejsce, Michał Woźniak – IV miejsce,
Skok wzwyż: Marcelina Domaszk – II miejsce, Michał Woźniak – III miejsce,
Bieg na 400 m – Michał Woźniak – II miejsce,
Bieg na 100 m: Błażej Mielewczyk – II miejsce, Michał Woźniak – IV miejsce.
Na szczególne wyróżnienie zasługuje Marcelina Domaszk (kl. VI), gdyż na Igrzyskach otrzymała nagrodę specjalną za najaktywniejszy udział w zawodach!!!

   Czytaj więcej    .. 
FESTIWAL PIOSENKI KASZUBSKIEJ
FESTIWAL PIOSENKI KASZUBSKIEJ

13 maja w Zespole Kształcenia i Wychowania w Kamienicy Szlacheckiej odbył się Powiatowy Festiwal Piosenki Kaszubskiej ,,Kaszëbsczé spiéwë”. Młodzi śpiewacy pokazali swoje możliwości w  przeróżnym repertuarze od klasyki pieśni ludowej po zupełnie nowe jeszcze nieznane utwory. Do rywalizacji wokalnej stanęło 17 wokalistów, w tym uczennica naszej szkoły Paulina Górlikowska (kl. VI), która zajęła zaszczytne, II miejsce w swej kategorii. Paulinę przygotowała pani Żanetta Penkowska. Gratulujemy!!!

AR

Z WIZYTĄ W SZYMBARKU
Z WIZYTĄ W SZYMBARKU

13 maja nauczyciele j. kaszubskiego: panie Halina Winczewska i Judyta Gneba – Borówka zorganizowały wycieczkę regionalną dla klas młodszych. Celem okazał się Szymbark, gdzie uczniowie zwiedzali Centrum Edukacji i Promocji Regionu. Zobaczyli m. inn.: najdłuższą deskę świata,– symbol ciężkiej pracy Kaszubów - która liczy 36 m i 83 cm, dom Sybiraka z łagrem, pociąg „Donikąd”, największy fortepian świata, dom „do góry nogami”, bunkier Gryfa Pomorskiego, kościółek Św. Rafała. Wielkim zainteresowaniem wśród naszych dzieci cieszył się Kaszubski Świat Bajek. To miejsce to swoisty ukłon dla najmłodszych oraz część akcji społecznej, której celem jest nauka historii poprzez zabawę. Na terenie Kaszubskiego Świata Bajek znajdują się: gadające Drzewo Mestwin, Kaszubska Kopalnia Bursztynu, domki z Bajek, ruchome postacie.

Pomimo pochmurnej i deszczowej pogody, wycieczkę należy zaliczyć do udanych i ciekawych. Paniom oraz dzieciom towarzyszyła p. Danuta Klajn.


Numerek na następny dzień
pojawia się po godzinie 15:00.
Dla pewności należy odświeżyć widok strony
z wciśniętym klawiszem CTRL.Regulamin szczęśliwego numerka


Wybierz klasę:Plan ważny od 04.09.2017