JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA
JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA

W czasie Wielkiego Postu, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji charytatywnej - Jałmużna Wielkopostna. Od Szkolnego Koła Caritas, działającego przy Zespole Kształcenia i Wychowania w Kamienicy Szlacheckiej otrzymaliśmy „Skarbonki Jałmużny Wielkopostnej”, do których przez tydzień zbieraliśmy drobne datki, odmawiające sobie słodyczy i innych prostych przyjemności, w celu pomocy osobom chorym i starszym.
Celem tej akcji było zwrócenie uwagi na kondycję i potrzeby osób chorych i starszych oraz konkretną pomoc na ich rzecz. Zebraliśmy 70 zł. Zebrane środki rozdysponowane zostaną przez Caritas parafialne i diecezjalne.
 Akcję można również było wspomóc wysyłając charytatywny SMS z hasłem POMAGAM pod numer 72052, koszt 2,46 z VAT lub dokonując wpłaty na konto Caritas Polska z dopiskiem Jałmużna Wielkopostna – www.caritas.pl/chce-pomoc. 

Redakcja

REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO
Informacje

"Szlakiem ks. dr. Bernarda Sychty po Kaszubach i Kociewiu"

I. Postanowienia ogólne

1. Organizatorzy konkursu: Wójt Gminy Sierakowice, Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie o. Sierakowice, Gminny Ośrodek Kultury w Sierakowicach, Zespół Szkół w Tuchlinie, Szkoła Podstawowa im. ks. Anastazego Sadowskiego
w Lisich Jamach oraz Szkoła Podstawowa w Jelonku.

   Czytaj więcej    .. 
SUKCES UCZENNICY KL. III A
Konkursy

Sukces uczennicy klasy III A, Kingi Domaszk - III miejsce w Gminnym Konkursie Ortograficznym dla uczniów klas III. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej w Sierakowicach dnia 24.03.2015r.

Gratuluję - wychowawca klasy Danuta Klajn

ŚWIĘTO WIOSNY
ŚWIĘTO WIOSNY

Dnia 24.03.15 w naszej szkole obchodziliśmy pierwszy Dzień Wiosny. Na początek przedstawicielka Samorządu Szkolnego poprosiła panią Dyrektor o symboliczne przekazanie kluczy do szkoły. Następnie Samorząd Szkolny przygotował zadania do wykonania dla każdej z klas:
Kl. 0 – kolorowanka o wiośnie,
Kl. I – kwiaty - zwiastun wiosny,
Kl. II – zwierzęta - zwiastun wiosny,
Kl. III a - ubiór wiosny,
Kl. III b - informacje o bocianie,
Kl. IV – ptaki - zwiastun wiosny,
Kl. V – wykonanie marzanny,
Kl. VI - przysłowia o wiośnie,

Gdy uczniowie się już przygotowali, odbył się apel na którym wszyscy zaprezentowali przygotowane prace. Uczniowie kl. VI także zorganizowali quiz wiedzy o wiośnie. Wszystkim bardzo się podobało.

Damian

KONKURS RECYTATORSKI
KONKURS RECYTATORSKI

6 marca w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej. W konkursie wzięło 13 uczestników. Jury w składzie: Danuta Bulczak, Danuta Klajn i Aleksandra Dąbrowska – Konkol wyłoniło następujących laureatów:

W kategorii kl. I – III:
I miejsce – Martyna Warmowska (kl. III B),
II miejsce – Kinga Domaszk (kl. III A),
III miejsce – Julia Gnyba (kl. II).

W kategorii kl. IV – VI:
I miejsce – Kornelia Węsierska (kl. VI),
II miejsce – brak,
III miejsce – brak,
Wyróżnienie – Klaudia Mielewczyk (kl. VI)

Laureaci I i II miejsc, 13 marca reprezentowali szkołę na Gminnym Konkursie Poezji Polskiej w GOK-u w Sierakowicach. I jak się okazało Kornelia Węsierska wyrecytowała I miejsce, a Martyna Warmowska otrzymała wyróżnienie. Tym samym uczennica kl. VI reprezentować będzie naszą szkołę na eliminacjach powiatowych. Możemy powiedzieć, że „13 w piątek” przyniósł wiele radości uczniom jak i nauczycielom. Gratulujemy!!!

Kinga, Damian

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE W SZKOLE
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE W SZKOLE

W VII wieku Kościół katolicki za początek postu przyjął szóstą niedzielę przed Wielkanocą. Ponieważ niedziele wyłączone były z postu, aby zachować 40 dni pokutnych jego początek przypadał na środę. Od 1570 roku był to już zwyczaj powszechnie obowiązujący w Kościele. W tym dniu na znak pokuty posypywano głowę popiołem.
Wielki post w Kościele jest traktowany jako czas pokuty i nawrócenia. Jego zaleceniami są post, jałmużna i modlitwa. W okresie wielkiego postu z kościoła znikają kwiaty przy ołtarzu, nastrój pokuty podkreśla skromniejszy wystrój świątyni. Kolorem liturgicznym jest fiolet, a w czwartą niedzielę róż. Ważną rzeczą jest uczestniczenie w nabożeństwach pasyjnych: Drodze Krzyżowej oraz Gorzkich Żalach.
Sprawdzianem praktycznej miłości do Boga jest także udział w rekolekcjach wielkopostnych, w których właśnie wzięliśmy udział. W dniach od 2 – 4 marca odbyły się ....

   Czytaj więcej    .. 
ZAWODY PIŁKI RĘCZNEJ
ZAWODY PIŁKI RĘCZNEJ

3 marca w Szkole Podstawowej im. Floriana Ceynowy w Sierakowicach odbyły się Gminne Zawody w Piłkę Ręczną. Uczniowie klasy V i VI z naszej szkoły, razem z Panią Bogumiłą Okroj, również wzięli udział w tych zmaganiach. Jak się okazało, szczęście uśmiechnęło się do naszych zawodników. Drużyna dziewcząt jak i drużyna chłopców stanęli na podium. Dziewczęta zajęły II miejsce, chłopcy zaś III miejsce. Gratulujemy!

Echo szkoły

LEKCJE JĘZYKA KASZUBSKIEGO
LEKCJE JĘZYKA KASZUBSKIEGO

Staramy się, by lekcje języka kaszubskiego były ciekawe, a dzieci chętnie w nich uczestniczyły i miały satysfakcję ze zdobywania wiedzy. Czasami zajęcia realizowane są jako warsztaty, wycieczki bądź zajęcia w terenie. I tak oto uczniowie kl. I wraz z panią Anią Reiter,  wybrali się na „zimowe rozegracje” na boisko szkolne. Pogoda sprzyjała, gdyż śniegu było nie mało. Dzieci wykorzystały tę sytuację i ulepiły bałwanki, które witały wszystkich wchodzących do budynku szkoły. Wszyscy świetnie się przy tym bawili. Szkoda, że nie ma już śniegu…

Redakcja

Numerek na następny dzień
pojawia się po godzinie 15:00.
Dla pewności należy odświeżyć widok strony
z wciśniętym klawiszem CTRL.Regulamin szczęśliwego numerka


Wybierz klasę:Plan ważny od 11.09.2018