PRACE TRWAJĄ...
PRACE TRWAJĄ...

Przy naszej szkole w dalszym ciągu postępują prace przy budowie sali gimnastycznej. Z dnia na dzień widzimy coraz większe postępy w budowie. Cieszymy się, widząc wznoszące się mury. Często na lekcjach słyszymy głośne dźwięki docierające z budowy, ale zdążyliśmy się już przyzwyczaić i nie przeszkadza nam to. Z niecierpliwością czekamy na efekt końcowy „naszej budowy”.

Redakcja

WYCIECZKA DO BĘDOMINA I ŁUBIANY
WYCIECZKA DO BĘDOMINA I ŁUBIANY

21 listopada uczniowie kl. IV-VI wraz z nauczycielami, w ramach realizacji godzin z j. kaszubskiego, pojechali na wycieczkę do Zakładu Porcelany Stołowej Lubiana w Łubianie oraz do Muzeum Hymnu Narodowego w Bendominie. W Lubianie mieliśmy okazję zobaczyć maszyny robiące różnego rodzaju: talerze, miski, szklanki. Następnie przeszliśmy na dział roboty ręcznej, gdzie widzieliśmy jak pracownicy robią ręcznie talerze, kubki, itd. Na koniec zajrzeliśmy na dział ozdabiania. W ten sposób zapoznaliśmy się z procesami produkcji ceramiki stołowej oraz kaszubskimi tradycjami zakładu porcelany. W Bendominie zwiedziliśmy Muzeum, a także dowiedzieliśmy się informacji o Józefie Wybickim, który jest twórcą naszego Hymnu. Pani przewodnik dużo opowiadała nam o życiu Józefa Wybickiego i o jego kaszubskich korzeniach. Bardzo nam się podobało.

Zosia, Kinga

DZIEŃ PRAW DZIECKA
DZIEŃ PRAW DZIECKA

Dzieciaki w naszym kraju są przyzwyczajone, żeby świętować 1 czerwca. Tymczasem 20 listopada też mają ku temu okazję. Powszechny Dzień Dziecka nazywany jest także Dniem Praw Dziecka. Jest obchodzony w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka w 1959 r. oraz Konwencji o Prawach Dziecka w 1989 r. Choć dzieciaki swój szczególny dzień mają 1 czerwca, Polska jako członek Światowej Organizacji Narodów Zjednoczonych pragnie propagować datę 20 listopada, jako Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, by przypomnieć, że każde dziecko to Mały Człowiek, posiadający swoje prawa.
Rzecznikiem praw dziecka w Polsce jest Marek Michalak.

Prawa dziecka
Dziecko ma prawo do:
wychowywania się w rodzinie,
adopcji,
oświaty i nauki,

   Czytaj więcej    .. 
ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU
ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU

20 listopada obchodziliśmy w szkole „Światowy Dzień Rzucania Palenia”.
Uczestnikami imprezy byli uczniowie grupy przedszkolnej i klas I – VI.
W związku z akcją podjęto następujące działania:
Przeprowadzone zostały zajęcia o tematyce:
      - w klasach I-III NIE PAL PRZY MNIE, PROSZĘ
       -  w klasach IV-V JAKI JEST WPŁYW PALENIA PAPIEROSÓW NA ORGANIZM   CZŁOWIEKA?        
      - w klasie VI DZIĘKUJĘ, NIE PALĘ. PALENIE NIE JEST MODNE!
Uczniowie należący do koło ,,Miłośników przyrody” przygotowali prezentację na temat szkodliwości biernego i czynnego palenia, którą przedstawili pozostałym uczniom.
Przygotowana została tablica informacyjna dotycząca akcji, na korytarzu szkoły - dzięki czemu również rodzice odwiedzający szkołę mogli zapoznać się z założeniami Światowego Dnia Rzucania Palenia.
Zorganizowano apel na, którym uczestnicy koła teatralnego przedstawili przedstawienie mówiące o zagrożeniach palenia papierosów pt. ,,Papieros to śmierć”.
Uczniów przygotowywały panie Danuta Bulczak i Judyta Gneba – Borówka.

J. Gneba - Borówka

11 LISTOPADA
11 LISTOPADA

Narodowe Święto Niepodległości – polskie święto państwowe obchodzone 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918) święto zostało ustanowione w 1937, od 1939 nie było obchodzone, przywrócono je w okresie transformacji systemowej w 1989. Jest dniem wolnym od pracy.
7 listopada z te okazji uczniowie klasy V wraz paniami: Żanettą Penkowską i Danutą Makurat przygotowali akademię pod hasłem ,,Nie zginęła! Zmartwychwstała mimo wroga burzy!" Uroczystość rozpoczęto od wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Następnie rozpoczęła się cześć artystyczna, podczas której uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne.
Ta niecodzienna lekcja patriotyzmu pomogła docenić odwagę i poświęcenie naszych przodków w walce o niepodległość oraz przypomniała uczniom, że pielęgnowanie naszych tradycji, to patriotyzm.
Również w tym roku z okazji tego święta, nasza szkoła przystąpiła do Akcji społecznej Fundacji Rodziny Józefa Piłsudskiego i Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Otrzymaliśmy darmowo 300 kartek z nadrukiem ,, Mamy Niepodległą .”  Aby podkreślić wielkość święta wypisaliśmy kartki oraz je zaadresowaliśmy do bliskich naszemu sercu osób! Wszystkie kartki zostały bezpłatnie wysłane pocztą. Organizatorem tej akcji była pani  Danuta Klajn.

Echo szkoły

WYJAZD NA BASEN
WYJAZD NA BASEN

4 listopada uczniowie klas III - VI pojechali autokarem do Aqua Centrum w Kościerzynie. Przez całe dwie godziny uczniowie pluskali się, pływali i korzystali z dostępnych atrakcji w Centrum Sportu i Rekreacji. Wszyscy uczniowie wraz z paniami Halinką, Danką K. oraz Bogusią świetnie się czuli w wodzie. Uczniowie już, z niecierpliwością, czekają na następny wyjazd na basen.Wyjazd zorganizował Samorząd Szkolny wraz z Opiekunem.

Damian

LOOPYS WORLD
LOOPYS WORLD

29 października uczniowie kl. I – III wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę do Gdańska. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w „Multikinie”, gdzie uczniowie wzięli udział w lekcji kinowej Pt. „Idziemy do kina, czyli co każdy młody widz o kinie wiedzieć powinien”. Następnie obejrzeli seans filmowy „Turbo”, który dotyczył promowania przyjaźni i odpowiedzialności. Ostatnim punktem programu był pobyt w prawdziwym „raju” dla dzieci w największym placu zabaw - Loopys Word. Dzieci zjeżdżały na małych i dużych zjeżdżalniach, jeździły elektrycznymi pojazdami m.inn. pociągiem, wspinały się po drabinkach, pokonywały tory przeszkód, „kąpały” się w basenie z piłeczkami oraz korzystały z wielu innych ciekawych atrakcji. Wyjazd okazał się bardzo udany i zaliczony do jednego z najlepszych.
Opiekunami były panie: Halinka Winczewska, Danuta Klajn, Sylwia Piotrowska oraz Anna Reite.

Redakcja

WIDOWISKO "PRAWDZIWY SKARB"
WIDOWISKO  "PRAWDZIWY SKARB"

27 października w naszej szkole gościliśmy niezwykłych gości, mianowicie aktorów, którzy przyjechali do nas z południa Polski. Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami obejrzeli widowisko Pt. ,,Prawdziwy skarb” wystawione przez Krakowski Teatr Profilaktyczny ,, Inspiracja”. Akcja rozgrywała się z udziałem dwóch głównych bohaterów żółwia i papugi. Po drodze czekały ich różne przygody i trudności. Uczniowie mieli okazję zobaczyć na  czym polega prawdziwa przyjaźń, jak odróżnić dobro od zła. Przedstawienie skończyło się szczęśliwie, a prawdziwym skarbem, którego warto w życiu szukać okazała się przyjaźń.

Kinga, Zosia

Numerek na następny dzień
pojawia się po godzinie 15:00.
Dla pewności należy odświeżyć widok strony
z wciśniętym klawiszem CTRL.Regulamin szczęśliwego numerka


Wybierz klasę:Plan ważny od 11.09.2018