INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI ROCZNIKA 2011
Informacje

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. ks. Anastazego Sadowskiego w Lisich Jamach informuję, iż przy tutejszej szkole od roku szkolnego 2015/2016 planuje się otwarcie oddziału przedszkolnego dla dzieci czteroletnich. Zasady rekrutacji określa regulamin umieszczony na stronie internetowej w zakładce"Rekrutacja 2014/1015". Dodatkowe informacje można także uzyskać pod numerem telefonu (58) 684 68 09 lub w sekretariacie szkoły. Termin składania stosownych wniosków o przyjęcie dziecka do oddziału upływa z dniem 15 kwietnia 2015 r.

JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA
JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA

W czasie Wielkiego Postu, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji charytatywnej - Jałmużna Wielkopostna. Od Szkolnego Koła Caritas, działającego przy Zespole Kształcenia i Wychowania w Kamienicy Szlacheckiej otrzymaliśmy „Skarbonki Jałmużny Wielkopostnej”, do których przez tydzień zbieraliśmy drobne datki, odmawiające sobie słodyczy i innych prostych przyjemności, w celu pomocy osobom chorym i starszym.
Celem tej akcji było zwrócenie uwagi na kondycję i potrzeby osób chorych i starszych oraz konkretną pomoc na ich rzecz. Zebraliśmy 70 zł. Zebrane środki rozdysponowane zostaną przez Caritas parafialne i diecezjalne.
 Akcję można również było wspomóc wysyłając charytatywny SMS z hasłem POMAGAM pod numer 72052, koszt 2,46 z VAT lub dokonując wpłaty na konto Caritas Polska z dopiskiem Jałmużna Wielkopostna – www.caritas.pl/chce-pomoc. 

Redakcja

REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO
Informacje

"Szlakiem ks. dr. Bernarda Sychty po Kaszubach i Kociewiu"

I. Postanowienia ogólne

1. Organizatorzy konkursu: Wójt Gminy Sierakowice, Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie o. Sierakowice, Gminny Ośrodek Kultury w Sierakowicach, Zespół Szkół w Tuchlinie, Szkoła Podstawowa im. ks. Anastazego Sadowskiego
w Lisich Jamach oraz Szkoła Podstawowa w Jelonku.

   Czytaj więcej    .. 
SUKCES UCZENNICY KL. III A
Konkursy

Sukces uczennicy klasy III A, Kingi Domaszk - III miejsce w Gminnym Konkursie Ortograficznym dla uczniów klas III. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej w Sierakowicach dnia 24.03.2015r.

Gratuluję - wychowawca klasy Danuta Klajn

ŚWIĘTO WIOSNY
ŚWIĘTO WIOSNY

Dnia 24.03.15 w naszej szkole obchodziliśmy pierwszy Dzień Wiosny. Na początek przedstawicielka Samorządu Szkolnego poprosiła panią Dyrektor o symboliczne przekazanie kluczy do szkoły. Następnie Samorząd Szkolny przygotował zadania do wykonania dla każdej z klas:
Kl. 0 – kolorowanka o wiośnie,
Kl. I – kwiaty - zwiastun wiosny,
Kl. II – zwierzęta - zwiastun wiosny,
Kl. III a - ubiór wiosny,
Kl. III b - informacje o bocianie,
Kl. IV – ptaki - zwiastun wiosny,
Kl. V – wykonanie marzanny,
Kl. VI - przysłowia o wiośnie,

Gdy uczniowie się już przygotowali, odbył się apel na którym wszyscy zaprezentowali przygotowane prace. Uczniowie kl. VI także zorganizowali quiz wiedzy o wiośnie. Wszystkim bardzo się podobało.

Damian

KONKURS RECYTATORSKI
KONKURS RECYTATORSKI

6 marca w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej. W konkursie wzięło 13 uczestników. Jury w składzie: Danuta Bulczak, Danuta Klajn i Aleksandra Dąbrowska – Konkol wyłoniło następujących laureatów:

W kategorii kl. I – III:
I miejsce – Martyna Warmowska (kl. III B),
II miejsce – Kinga Domaszk (kl. III A),
III miejsce – Julia Gnyba (kl. II).

W kategorii kl. IV – VI:
I miejsce – Kornelia Węsierska (kl. VI),
II miejsce – brak,
III miejsce – brak,
Wyróżnienie – Klaudia Mielewczyk (kl. VI)

Laureaci I i II miejsc, 13 marca reprezentowali szkołę na Gminnym Konkursie Poezji Polskiej w GOK-u w Sierakowicach. I jak się okazało Kornelia Węsierska wyrecytowała I miejsce, a Martyna Warmowska otrzymała wyróżnienie. Tym samym uczennica kl. VI reprezentować będzie naszą szkołę na eliminacjach powiatowych. Możemy powiedzieć, że „13 w piątek” przyniósł wiele radości uczniom jak i nauczycielom. Gratulujemy!!!

Kinga, Damian

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE W SZKOLE
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE W SZKOLE

W VII wieku Kościół katolicki za początek postu przyjął szóstą niedzielę przed Wielkanocą. Ponieważ niedziele wyłączone były z postu, aby zachować 40 dni pokutnych jego początek przypadał na środę. Od 1570 roku był to już zwyczaj powszechnie obowiązujący w Kościele. W tym dniu na znak pokuty posypywano głowę popiołem.
Wielki post w Kościele jest traktowany jako czas pokuty i nawrócenia. Jego zaleceniami są post, jałmużna i modlitwa. W okresie wielkiego postu z kościoła znikają kwiaty przy ołtarzu, nastrój pokuty podkreśla skromniejszy wystrój świątyni. Kolorem liturgicznym jest fiolet, a w czwartą niedzielę róż. Ważną rzeczą jest uczestniczenie w nabożeństwach pasyjnych: Drodze Krzyżowej oraz Gorzkich Żalach.
Sprawdzianem praktycznej miłości do Boga jest także udział w rekolekcjach wielkopostnych, w których właśnie wzięliśmy udział. W dniach od 2 – 4 marca odbyły się ....

   Czytaj więcej    .. 
ZAWODY PIŁKI RĘCZNEJ
ZAWODY PIŁKI RĘCZNEJ

3 marca w Szkole Podstawowej im. Floriana Ceynowy w Sierakowicach odbyły się Gminne Zawody w Piłkę Ręczną. Uczniowie klasy V i VI z naszej szkoły, razem z Panią Bogumiłą Okroj, również wzięli udział w tych zmaganiach. Jak się okazało, szczęście uśmiechnęło się do naszych zawodników. Drużyna dziewcząt jak i drużyna chłopców stanęli na podium. Dziewczęta zajęły II miejsce, chłopcy zaś III miejsce. Gratulujemy!

Echo szkoły

Dla uczniów klas 8

Numerek na następny dzień
pojawia się po godzinie 15:00.
Dla pewności należy odświeżyć widok strony
z wciśniętym klawiszem CTRL.Regulamin szczęśliwego numerka

Wybierz klasę:Plan ważny od 11.09.2018