FERIE ZIMOWE-BEZPIECZNE I BOMBOWE!!!
FERIE ZIMOWE-BEZPIECZNE I BOMBOWE!!!

W NASZEJ SZKOLE WŁAŚNIE ROZPOCZĘŁY SIĘ FERIE!  Potrwają one do 02  lutego 2014 roku!  Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy BEZPIECZNEGO wypoczynku, śnieżnobiałych krajobrazów i wspaniałych wrażeń!

"Żeby wszystkie dzwonki u sanek
rozpoczęły wesołą rozmowę,
żeby spotkał kolegów bałwanek,
lecą z chmury ferie zimowe!

Żeby łyżwy do tańca przekonać,
żeby narty nauczyć biegu,
fruną ferie na spadochronach
z leciutkiego, srebrnego śniegu."

CHOINKA SZKOLNA
CHOINKA SZKOLNA

     16 stycznia, jak co roku przed feriami, w naszej szkole odbyła się „Choinka szkolna”. Tego dnia przybyli do nas zaproszeni goście, m. inn. swoją obecnością zaszczycił nas wójt gminy Sierakowice, Tadeusz Kobiela. Gościliśmy także panią dyr., seniorkę Krystynę Marszałkowską, sołtysów oraz naszych rodziców. Wszystkich uczniów odwiedził także Mikołaj z prezentami.
     Uczniowie z koła teatralnego i chórku szkolnego „Smyczek” przedstawili inscenizację zatytułowaną „O co chodzi w Bożym Narodzeniu”? Przedstawienie opowiadało o chłopcu – Michałku, który nie mógł pogodzić się ze sposobem spędzania świątecznego czasu przez swoich bliskich. Na zakończenie części artystycznej czekała na nas miła niespodzianka, zorganizowana przez uczniów klas starszych uczęszczających na zajęcia języka kaszubskiego. Po solowym wystąpieniu Pauliny Górlikowskiej z kl. VI, na scenę wbiegła kaszubska „Gwiazdka”, która wywołała zdziwienie, ciekawość i oczywiście pozytywne emocje wśród wszystkich zebranych. Pomysłodawcą tego „zamieszania” była p. Halina Winczewska.

Marcelina, Daria

WIZYTA DUSZPASTERSKA
WIZYTA DUSZPASTERSKA

      Pan Jezus powiedział do swoich Apostołów „Kto was przyjmuje – mnie przyjmuje” (Mt 10,40). Przyjęcie kapłana z wizytą duszpasterską jest aktem publicznego wyznania wiary a zarazem znakiem żywej więzi z Kościołem powszechnym.
      14 stycznia z odwiedzinami duszpasterskimi przybył do naszej szkoły ksiądz kanonik Bogdan Drozdowski, proboszcz tutejszej parafii p.w. św. Józefa w Wygodzie Łączyńskiej. Było to już kolejne spotkanie kolędowe w naszej szkole, które przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Były wspólne kolędy, modlitwa i pamiątkowe obrazki dla wszystkich uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Na zakończenie ksiądz kanonik życzył wszystkim udanych, bezpiecznych, śnieżnych i mroźnych ferii.

A.R., Paulina i Kornelia

KONKURS BOŻONARODZENIOWY
KONKURS BOŻONARODZENIOWY

Zespół Szkół w Kiełpinie zorganizował międzyszkolny konkurs bożonarodzeniowy pt.:”Święta Bożego Narodzenia – tradycje, które łączą pokolenia”. Tematyka prac konkursowych koncentrowała się wokół świąt, nawiązywała do tradycji i obyczajów rodzinnych oraz naszego regionu. Można było wykonać szopkę, choinkę, rysunek, ozdoby choinkowe, kartkę świąteczną, albo napisać wiersz. Uczniowie naszej szkoły, pod okiem p. Anny Reiter licznie wzięli w nim udział, wykonując przeróżne i piękne prace. Ich wysiłek został nagrodzony, kiedy to sześć z pośród dwudziestu pięciu osób, zostało zaproszone na uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród, które odbyło się 19 grudnia w ZS w Kiełpinie.

   Czytaj więcej    .. 
WIGILIA SZKOLNA
Uroczystości

20 grudnia w piątek, w naszej szkole obchodziliśmy Wigilię.  Z tej okazji odbył się uroczysty apel. Klasa II B wystąpiła z jasełkami pt. ”Cicha noc” do których przygotowała ich p. Agnieszka Dułak.  Wszystkim podobało się przedstawienie, ponieważ było ono unowocześnione, a na zakończenie nasi mali aktorzy złożyli wszystkim uczniom i pracownikom szkoły życzenia bożonarodzeniowe. Zaśpiewaliśmy również kolędy. Następnie rozeszliśmy się do klas, gdzie odbyły się wigilie klasowe z wychowawcami. Wspólnie zasiedliśmy do stołu i symbolicznie podzieliliśmy się opłatkiem.

Daria I Marcelina

OCHRONA PRAW DZIECKA
OCHRONA PRAW DZIECKA

10 grudnia z inicjatywy Samorządu Szkolnego odbył się Dzień Ochrony Praw Dziecka. Z tej okazji w klasach odbyły się pogadanki na ten temat. Międzynarodowa Konwencja Praw Dziecka przyjęta została przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 20 listopada 1989 r. Jest to dokument obowiązujący w niemal wszystkich państwach świata.
W konwencji o prawach dziecka zostały spisane wszystkie prawa dziecka.

 

   Czytaj więcej    .. 
MIKOŁAJKI
MIKOŁAJKI

 Pośród zamieci śnieżnej i wiatru, przemierzając okoliczne zaspy, z wielkim trudem, ale ogromną chęcią 6 grudnia do naszej szkoły przybył Mikołaj. Dzieci z młodszych klas na przywitanie specjalnego gościa zaśpiewały piosenkę Pt. ,, Mikołaj ‘’ . Następnie uczniowie podeszli do Mikołaja , który obdarował wszystkich słodyczami. Na koniec bardzo podziękowaliśmy i rozeszliśmy się do klas. Oczywiście zaprosiliśmy Mikołaja za rok.

Daria

WYCIECZKA NA BASEN
Wycieczki

Dnia 05 grudnia 2013 roku samorząd szkolny wraz z opiekunem zorganizował wyjazd do Aqua Centrum w Kościerzynie dla dzieci z klas II, III i VI.  Wycieczka była zorganizowana z okazji zbliżających się „Mikołajek”. Na koniec wyjazdu każdy dostał mały upominek od opiekuna samorządu szkolnego pani Bogumiły Okroj. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wyjazdu. Oprócz opiekuna samorządu z uczniami pojechały panie Danuta Reglińska i Danuta Klajn.

Paulina

Bezpieczne wakacje
Numerek na następny dzień
pojawia się po godzinie 15:00.
Dla pewności należy odświeżyć widok strony
z wciśniętym klawiszem CTRL.Regulamin szczęśliwego numerka

Wybierz klasę:Plan ważny od 11.09.2018