DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI
DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI

21 marca obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny pod hasłem: ,,Z humorem witamy wiosnę”, zorganizowany przez Samorząd Szkolny. Na ten dzień Samorząd Uczniowski przygotował wiele atrakcji. Przed rozpoczynającymi się lekcjami, uczniowie z Samorządu przeszli się po klasach i sprawdzili ich wystrój. Komisja także, brała pod uwagę strój uczniów i nauczycieli. W tej konkurencji najlepiej zaprezentowała się klasa piąta, która powaliła wszystkich na kolana, wystrojeniem kościotrupa w wiosenny strój. Samorząd wprowadził wszystkich w pogodny nastrój, przypomniał co oznacza kolor zielony oraz wyjaśnił przysłowie ,,Zielono mają w głowach". Następnie zaprosił wszystkich na pierwsze dwie lekcje, które poprowadzili uczniowie, aby odciążyć choć na chwilę przepracowanych nauczycieli od ich codziennej ciężkiej pracy.

   Czytaj więcej    .. 
KONKURS WIEDZY O REGIONIE
KONKURS WIEDZY O REGIONIE

28 lutego w Gimnazjum w Sierakowicach odbył się gminny etap konkursu „Wiedzy o Regionie”. Pod okiem p. Haliny Winczewskiej, naszą szkołę reprezentowali uczniowie z kl. VI: Daria Brzeska, Kornelia Płotka oraz Szymon Ramczyk.
Test był bardzo trudny, ale nie straszny dla Darii, która zajęła II miejsce!!! Gratulacje również należą się Kornelii, która otrzymała WYRÓŻNIENIE!!! Nagrody wręczyli przedstawiciele Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego oddziału w Sierakowicach, którzy osobiście pofatygowali się do naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

DZIEŃ KOBIET
DZIEŃ KOBIET

Dzień Kobiet to coroczne święto obchodzone 8 marca jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Ustanowione zostało w 1910 roku.
10 marca uczniowie z koła teatralnego pod kierunkiem p. Danuty Bulczak i p. Judyty Gneba- Borówka zaprezentowali przedstawienie pt. „ Dzień Kobiet na wesoło ”, w którym mogliśmy wysłuchać : wiadomości z kraju i ze świata, wiadomości sportowych, dowiedzieć się o prognozie pogody, obejrzeć serial „ Ona i On ” oraz pokaz mody, który zadedykowany został wszystkim paniom nauczycielkom. Inscenizacja zakończona została tańcem propozycji polskiej na konkurs Eurowizji pt. „ My Słowianie ”, w którym zatańczyły nie tylko dziewczyny... Na koniec złożone zostały najserdeczniejsze życzenia dla kobiet, dziewczyn i dziewczynek.

Marcelina

TEATRZYK AKADA
Wydarzenia

5 marca w naszej szkole ponownie gościliśmy aktorów ze studia artystycznego ,,Akada ”. Tym razem z przedstawieniem pt. ,,Planeta Samozdrowie i Misja Generała Osiłka”, które mówiło o zdrowym odżywianiu i jak bardzo ważne jest uprawianie sportu. Na podstawie przygód Karolinki, głównej bohaterki, uświadomiliśmy sobie jak ważne jest różnorodne spędzanie wolnego czasu, w którym nie może zabraknąć sportu. Przedstawienie w zabawny sposób opowiadało o tym, jak bezczynne przesiadywanie przed telewizorem lub komputerem wpływa na rozwój fizyczny i samopoczucie. Spektakl poruszał kwestię umiejętnego planowania czasu wolnego. Wszystkim bardzo się podobało.

Paulina

KONKURS PROZY I POEZJI POLSKIEJ
KONKURS PROZY I POEZJI POLSKIEJ

5 marca  odbył się szkolny konkurs ,,Prozy i Poezji Polskiej”. W konkursie  wzięło  udział 16 uczestników z całej szkoły. Komisja w składzie:
- p. Aleksandra Dąbrowska – Konkol
-p. Danuta Bulczak
- p. Danuta Klajn
wyłoniła następujących laureatów:
W kategorii klas I-III: 
I miejsce:  Martyna Warmowska (kl. II B)
II miejsce: brak
III miejsce: brak
 Wyróżnienia : Urszula Gneba oraz Kinga Domaszk (kl. II A)
W kategorii klas  IV – VI :
I miejsce: Kornelia Węsierska (kl. V)
II miejsce: Daria Brzeska (kl.VI)
III miejsce: Klaudia Mejna (kl. VI) 
Naszą szkołę w eliminacjach gminnych  reprezentować będą :
- Martyna Warmowska
- Kornelia Węsierska
- Daria Brzeska
Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych etapach!!!

Daria

DZIEŃ SENIORA
DZIEŃ SENIORA

     Bal seniora, jak co roku w naszej szkole, odbył się w Tłusty Czwartek. Rozpoczął się o godzinie 15.00 Mszą Świętą pod przewodnictwem ks. proboszcza parafii p. w. Św. Józefa, kanonika Bogdana Drozdowskiego. Następnie koło teatralne z paniami Danutą Bulczak i Judytą Gneba-Borówka,  przygotowało i wystąpiło z programem artystycznym pt. „Śmiechoterapia ”, które niemal do łez rozbawiło seniorów i wprawiło ich w dobry nastrój na resztę popołudnia. Organizatorzy balu nie zapomnieli też o najstarszych przybyłych gościach. Symboliczne wiązanki kwiatów na ich ręce złożył wójt Sierakowic Tadeusz Kobiela. Z sołectwa Leszczynki zaszczyt odebrania upominku przypadł Marcie Zaworskiej (93 l.) oraz Czesławowi Woźniak (82 l.). Z Długiego Krza z kolei najstarszymi seniorami okazali się Józefa Reglińska (91 l.) i Brunon Mielewczyk (88 l.).
Wszystkim gościom czas umilała muzyka, którą przygrywała Kapela Kazimierza.

Marcelina

BAL KARNAWAŁOWY
BAL KARNAWAŁOWY

14 lutego w naszej szkole odbył się karnawałowy bal przebierańców dla klas 0-3. Oprócz dzieci, w przebraniu milusińskiego słonia trąbalskiego wystąpiła, wychowawczyni klasy II B, pani Agnieszka Dułak. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły w rytm muzyki, a także licznie biorąc udział w konkursach. Wodzirejem całej zabawy była pani Halina Winczewska. Na każdego uczestnika czekał słodki poczęstunek. Wśród chłopców najbardziej popularnym przebraniem był „Spider – man”, a wśród dziewczynek dominował strój księżniczki.

Marcelina, Paulina

GÓRA GROSZA
GÓRA GROSZA

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.
Nasza szkoła od 25.11.2013r. brała udział w Akcji Towarzystwa NASZ DOM pod patronem Ministerstwa Edukacji Narodowej, na rzecz dzieci z domów dziecka. Podstawowym celem naszej akcji było uświadomienie dzieciom, że najdrobniejsze monety zebrane w tak dużej ilości, mogą stworzyć ogromny fundusz – Górę Grosza!W tej akcji więc, każdy chętny mógł mieć swój udział.

   Czytaj więcej    .. 
Bezpieczne wakacje
Numerek na następny dzień
pojawia się po godzinie 15:00.
Dla pewności należy odświeżyć widok strony
z wciśniętym klawiszem CTRL.Regulamin szczęśliwego numerka

Wybierz klasę:Plan ważny od 11.09.2018