WIGILIA SZKOLNA
Uroczystości

20 grudnia w piątek, w naszej szkole obchodziliśmy Wigilię.  Z tej okazji odbył się uroczysty apel. Klasa II B wystąpiła z jasełkami pt. ”Cicha noc” do których przygotowała ich p. Agnieszka Dułak.  Wszystkim podobało się przedstawienie, ponieważ było ono unowocześnione, a na zakończenie nasi mali aktorzy złożyli wszystkim uczniom i pracownikom szkoły życzenia bożonarodzeniowe. Zaśpiewaliśmy również kolędy. Następnie rozeszliśmy się do klas, gdzie odbyły się wigilie klasowe z wychowawcami. Wspólnie zasiedliśmy do stołu i symbolicznie podzieliliśmy się opłatkiem.

Daria I Marcelina

KONKURS BOŻONARODZENIOWY
KONKURS BOŻONARODZENIOWY

Zespół Szkół w Kiełpinie zorganizował międzyszkolny konkurs bożonarodzeniowy pt.:”Święta Bożego Narodzenia – tradycje, które łączą pokolenia”. Tematyka prac konkursowych koncentrowała się wokół świąt, nawiązywała do tradycji i obyczajów rodzinnych oraz naszego regionu. Można było wykonać szopkę, choinkę, rysunek, ozdoby choinkowe, kartkę świąteczną, albo napisać wiersz. Uczniowie naszej szkoły, pod okiem p. Anny Reiter licznie wzięli w nim udział, wykonując przeróżne i piękne prace. Ich wysiłek został nagrodzony, kiedy to sześć z pośród dwudziestu pięciu osób, zostało zaproszone na uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród, które odbyło się 19 grudnia w ZS w Kiełpinie.

   Czytaj więcej    .. 
OCHRONA PRAW DZIECKA
OCHRONA PRAW DZIECKA

10 grudnia z inicjatywy Samorządu Szkolnego odbył się Dzień Ochrony Praw Dziecka. Z tej okazji w klasach odbyły się pogadanki na ten temat. Międzynarodowa Konwencja Praw Dziecka przyjęta została przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 20 listopada 1989 r. Jest to dokument obowiązujący w niemal wszystkich państwach świata.
W konwencji o prawach dziecka zostały spisane wszystkie prawa dziecka.

 

   Czytaj więcej    .. 
MIKOŁAJKI
MIKOŁAJKI

 Pośród zamieci śnieżnej i wiatru, przemierzając okoliczne zaspy, z wielkim trudem, ale ogromną chęcią 6 grudnia do naszej szkoły przybył Mikołaj. Dzieci z młodszych klas na przywitanie specjalnego gościa zaśpiewały piosenkę Pt. ,, Mikołaj ‘’ . Następnie uczniowie podeszli do Mikołaja , który obdarował wszystkich słodyczami. Na koniec bardzo podziękowaliśmy i rozeszliśmy się do klas. Oczywiście zaprosiliśmy Mikołaja za rok.

Daria

WYCIECZKA NA BASEN
Wycieczki

Dnia 05 grudnia 2013 roku samorząd szkolny wraz z opiekunem zorganizował wyjazd do Aqua Centrum w Kościerzynie dla dzieci z klas II, III i VI.  Wycieczka była zorganizowana z okazji zbliżających się „Mikołajek”. Na koniec wyjazdu każdy dostał mały upominek od opiekuna samorządu szkolnego pani Bogumiły Okroj. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wyjazdu. Oprócz opiekuna samorządu z uczniami pojechały panie Danuta Reglińska i Danuta Klajn.

Paulina

TEATRZYK W SZKOLE
TEATRZYK W SZKOLE

Dnia 03 grudnia  do naszej szkoły przyjechali aktorzy ze studia artystycznego „Akada” z przedstawieniem pt. : „ Po Polsce podróże małe i duże ”.
   Każde dziecko zna historie o Smoku Wawelskim, dlatego artyści zaprosili całą publiczność szkolną na opowieść o smoku… Bazylim. Nasz bohater przybył z zagranicy, by odwiedzić swojego dziadka – Smoka Wawelskiego. Jednak już na początku wyprawy okazało się, że podróż bohatera do Krakowa wcale nie będzie taka łatwa, ponieważ ktoś za wszelką cenę chce pokrzyżować plany Bazylego i sprawić, by nie trafił  do grodu księcia Kraka. Bazyli nie zraża się nie powodzeniem, z pomocą przyszli mu m. inn. Złota Rybka, Syrenka oraz pszczoły. I w końcu udało się dotrzeć naszemu bohaterowi do celu.
Na koniec przedstawienia odbył się mały quiz dla smoka Bazylego, na temat zdobytej przez niego wiedzy.

Kornelia Płotka 
Marcelina Domaszk

ADWENT
ADWENT

Adwent w Kościele katolickim to czterotygodniowy okres poprzedzający Boże Narodzenie. Trwa on pomiędzy czwartą niedzielą przed Bożym Narodzeniem a 24 grudnia.
W tym roku Adwent rozpoczął się 30 listopada.
Pierwsza niedziela Adwentu stanowi również początek kościelnego roku liturgicznego. Okres ten to czas oczekiwania i duchowego przygotowania się na świętowanie narodzenia Chrystusa. Sam termin „Adwent” wywodzi się z łaciny, gdzie „adventus” znaczy tyle co „przyjście”. Okres ten został ustanowiony w Kościele w IV wieku, podczas Synodu w Saragossie w 380 roku. W VI wieku papież Grzegorz Wielki zalecił, by Adwent trwał cztery tygodnie.

   Czytaj więcej    .. 
ROCZNICA ŚMIERCI PATRONA
Wydarzenia

20 listopada przypadała 74 rocznica męczeńskiej śmierci naszego patrona, ks. Anastazego Sadowskiego. W związku z tym, w klasach przeprowadzono pogadanki związane z Jego życiem i działalnością. Delegacja uczniów zapaliła znicze przy popiersiu ks. Sadowskiego, które znajduje się przed kościołem parafialnym p. w. Św. Józefa w Wygodzie.

 Daria

Bezpieczne wakacje
Numerek na następny dzień
pojawia się po godzinie 15:00.
Dla pewności należy odświeżyć widok strony
z wciśniętym klawiszem CTRL.Regulamin szczęśliwego numerka

Wybierz klasę:Plan ważny od 11.09.2018