TEATRZYK W SZKOLE
TEATRZYK W SZKOLE

Dnia 03 grudnia  do naszej szkoły przyjechali aktorzy ze studia artystycznego „Akada” z przedstawieniem pt. : „ Po Polsce podróże małe i duże ”.
   Każde dziecko zna historie o Smoku Wawelskim, dlatego artyści zaprosili całą publiczność szkolną na opowieść o smoku… Bazylim. Nasz bohater przybył z zagranicy, by odwiedzić swojego dziadka – Smoka Wawelskiego. Jednak już na początku wyprawy okazało się, że podróż bohatera do Krakowa wcale nie będzie taka łatwa, ponieważ ktoś za wszelką cenę chce pokrzyżować plany Bazylego i sprawić, by nie trafił  do grodu księcia Kraka. Bazyli nie zraża się nie powodzeniem, z pomocą przyszli mu m. inn. Złota Rybka, Syrenka oraz pszczoły. I w końcu udało się dotrzeć naszemu bohaterowi do celu.
Na koniec przedstawienia odbył się mały quiz dla smoka Bazylego, na temat zdobytej przez niego wiedzy.

Kornelia Płotka 
Marcelina Domaszk

ADWENT
ADWENT

Adwent w Kościele katolickim to czterotygodniowy okres poprzedzający Boże Narodzenie. Trwa on pomiędzy czwartą niedzielą przed Bożym Narodzeniem a 24 grudnia.
W tym roku Adwent rozpoczął się 30 listopada.
Pierwsza niedziela Adwentu stanowi również początek kościelnego roku liturgicznego. Okres ten to czas oczekiwania i duchowego przygotowania się na świętowanie narodzenia Chrystusa. Sam termin „Adwent” wywodzi się z łaciny, gdzie „adventus” znaczy tyle co „przyjście”. Okres ten został ustanowiony w Kościele w IV wieku, podczas Synodu w Saragossie w 380 roku. W VI wieku papież Grzegorz Wielki zalecił, by Adwent trwał cztery tygodnie.

   Czytaj więcej    .. 
ROCZNICA ŚMIERCI PATRONA
Wydarzenia

20 listopada przypadała 74 rocznica męczeńskiej śmierci naszego patrona, ks. Anastazego Sadowskiego. W związku z tym, w klasach przeprowadzono pogadanki związane z Jego życiem i działalnością. Delegacja uczniów zapaliła znicze przy popiersiu ks. Sadowskiego, które znajduje się przed kościołem parafialnym p. w. Św. Józefa w Wygodzie.

 Daria

WIERZĘ W NAS
WIERZĘ W NAS

Ponad dwa tysiące osób, w tym uczniowie naszej szkoły, przybyło w środę 13 listopada 2013 r. do starogardzkiej hali sportowej OSiR na diecezjalną inaugurację Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – akcji charytatywnej zorganizowaną przez Caritas Diecezji Pelplińskiej. 

 Takich tłumów na tej, ogromnej sali sportowo-widowiskowej ponoć dawno nie widziano. Zajęte były nie tylko wszystkie miejsca siedzące, ale także wypełniony był tłumem widzów parkiet przed dużą, bogato oświetloną sceną. Wśród publiczności było wiele osób niepełnosprawnych, także posługujących się wózkami inwalidzkimi – dla nich m.in. przyjechała do Starogardu gwiazda wieczoru, Natalia Kukulska. 

   Czytaj więcej    .. 
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

12 listopada w naszej szkole obchodziliśmy święto Niepodległości. Każdy odświętnie ubrany w strój galowy. Na lewej piersi kotylion. Klasy szósta przygotowała akademię pt. ,,Panorama” , w której przedstawili informacje z tamtych czasów. Najstarsi uczniowie szkoły, wspomnieli również o 29 listopada 1830 roku, gdy po klęsce Napoleona i upadku księstwa Warszawskiego zaczęła się dla Polaków długa i trudna droga walki o wolną i niepodległą Ojczyznę. Dziewczyny z klasy szóstej recytowały wiersze związane z tym wydarzeniem. 11 listopada 1918 roku skończyła się przeszło stuletnia niewola naszej Ojczyzny. Dzień ten był dniem ostatecznego wyzwolenia Polski.

Paulina

AKCJA "11 LISTOPADA"
AKCJA "11 LISTOPADA"

Z okazji dnia 11 listopada nasza szkoła przystąpiła do Akcji społecznej Fundacji Rodziny Józefa Piłsudskiego i Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Otrzymaliśmy darmowo 200 kartek z nadrukiem ,, Mamy Niepodległą .”  Aby podkreślić wielkość święta wypisaliśmy kartki oraz je zaadresowaliśmy do bliskich naszemu sercu osób! Wszystkie kartki zostały bezpłatnie wysłane pocztą. Organizatorem tej akcji była pani  Danuta Klajn.

Paulina

ŚLUBOWANIE PIERWSZAKÓW
Uroczystości

W czwartek 24 października, odbył się dzień ślubowania i pasowania klasy I na uczniów naszej szkoły. Klasa IIa przygotowała dla nich test by uświadomić wszystkim, że klasa I zasługuje na tytuł ucznia. Gdy pozytywnie zdali egzamin,  zostali pasowani na ucznia, przez panią dyrektor Aleksandrę Dąbrowską - Konkol. Na tą uroczystość, oprócz rodziców również zaproszony został ksiądz proboszcz kanonik Bogdan Drozdowski, który poświecił tornistry i ich zawartość. Pod koniec uroczystości klasa I otrzymała upominki od rady rodziców, klasy IIb, oraz księdza proboszcza. Po uroczystości dzieci jak i rodzice udali się na poczęstunek.

PAULINA, KORNELIA

WYCIECZKA DO PELPLINA, GNIEWU I PIASECZNA
Wycieczki

Dnia 24października2013r. została zorganizowana wycieczka dla klas III-VI do Gniewu Pelplina, Piaseczna. Najpierw udaliśmy się do Pelplina, jadąc widzieliśmy krzyż Jana Pawła II. W tym miejscu Ojciec św. odprawiał Mszę św. w czasie pielgrzymki w 2000 roku.
W Pelplinie zwiedzaliśmy Katedrę Pelplińską. W drodze do Muzeum Diecezjalnego ,gdzie znajduje się słynna Biblia Gutenberga widzieliśmy rzeźbę Błogosławionego Jana Pawła II
i dom biskupa Ryszarda Kasyny.  Później udaliśmy się w drogę do Gniewu tam zwiedziliśmy zamek krzyżacki. Uczestniczyliśmy również w widowisku Pt. ,, Wakacje z duchami”. Później zwiedzaliśmy kościół Matki Boskiej Pasiecznej zwanej Królową Pomorza i Jedności. W drodze do domu, w autokarze odbył się quiz o tym co zapamiętaliśmy z wycieczki , wygrała Kornelia Węsierska z V kl. Wycieczka ta była bardzo udana i ciekawa. Cieszymy się , że mogliśmy być w stolicy Diecezjalnej.

Kornelia Płotka

Bezpieczne wakacje
Numerek na następny dzień
pojawia się po godzinie 15:00.
Dla pewności należy odświeżyć widok strony
z wciśniętym klawiszem CTRL.Regulamin szczęśliwego numerka

Wybierz klasę:Plan ważny od 11.09.2018