ŚWIĘTO ZIEMNIAKA 2013
ŚWIĘTO ZIEMNIAKA 2013

29 września 2013r. przy Szkole Podstawowej w Lisich Jamach po raz 13 odbył się festyn pod nazwą „Święto Ziemniaka”. Dzięki współpracy nauczycieli, pracowników, rodziców, sołectw, ludzi dobrej woli, ludzi wielkiego serca – sponsorów, można było  spędzić to niedzielne popołudnie w gronie rodziny, przyjaciół i znajomych.
Przybyłym gościom organizatorzy przedstawili krótki kalendarz rolniczy związany z uprawą ziemniaków.
” PAŹDZIERNIK STOI U DWORA, WYKOP ZIEMNIAKI Z POLA”.

   Czytaj więcej    .. 
Wybory do samorządu szkolnego
Wybory do samorządu szkolnego

23.09.2013 r. odbyły się wybory do  samorządu uczniowskiego. Swoje kandydatury zgłosili uczniowie: Paulina Górlikowska, Marcelina Domaszk, Kornelia Płotka, Klaudia Płotka, Maciej Toczek. Opiekunem samorządu mógł zostać każdy z nauczycieli  pracujących w naszej szkole. Swój głos na wybranego kandydata mogli oddać uczniowie począwszy od klasy 3 do 6. O godzinie 9:50 ruszyliśmy do urny. Po godzinie ogłoszono wyniki wyborów. Wyniki były następujące:

Przewodnicząca – Paulina Górlikowska
Zastępca – Kornelia Płotka
Skarbnik – Marcelina Domaszk
Opiekun – p. Bogumiła Okroj

Wszyscy bardzo ucieszyliśmy się z takiego wyniku. Mamy nadzieję na miłą i efektywną współpracę.

Daria Brzeska
Opiekun:  p. Anna Reiter

Sprzątanie świata
Sprzątanie świata

W dniach od 20 do 22 września odbyła się akcja sprzątania świata. Hasłem tegorocznej edycji kampanii było "Odkrywamy czystą Polskę”. Pod takim hasłem ruszyła już 20 akcja „Sprzątanie Świata – Polska”, koordynowana i organizowana przez Fundację Nasza Ziemia.

Uczniowie naszej szkoły również wzięli udział w tej akcji. Przed przystąpieniem do sprzątania, zostaliśmy odpowiednio wyposażeni w rękawiczki i worki. Każdej z klas wyznaczono teren do sprzątania. Sprzątaliśmy śmieci zalegające poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Nasze „zbiory” okazały się bogate w wszelkiego rodzaju śmieci, które konsekwentnie segregowaliśmy. Cieszymy się, że mieliśmy swój mały udział w tak wielkiej akcji.

Paulina, Marcelina, Daria, Kornelia

Rejs po Bałtyku
Rejs po Bałtyku

Daria Brzeska, Paulina Górlikowska, Marcelina Domaszk, Klaudia Mejna oraz Szymon Ramczyk z kl. VI wraz z panią Danutą Reglińską i innymi uczniami z gminy Sierakowice, 12 września pojechaliśmy na wycieczkę zafundowaną przez Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski (POZŻ), który rozpoczął akcję „Pomorze na morze”. Wyruszyliśmy ze szkoły o godz. 10.45 i pojechaliśmy do Gdyni. Żaglowiec cumował w Basenie Prezydenta i stąd popłynęliśmy statkiem „Zawisza Czarny” w rejs po morzu. Czekało na nas kilka atrakcji, m.inn. sterowanie żaglowcem i wspinaczka na maszt. Paulinę, Darię oraz mnie spotkał zaszczyt sterowania statkiem, czego skutkiem była minimalna zmiana na trasie rejsu, ale na szczęście, szczęśliwie dopłynęliśmy do portu.

   Czytaj więcej    .. 
Pokaz tańca
Pokaz tańca

9 września w naszej szkole odbył się pokaz taneczny z udziałem profesjonalistów ze szkoły tańca „El’dance” w Gdyni. Tancerze pokazali nam różne kroki taneczne takich tańców, jak: zumba, hip-hop, taniec współczesny i Inn. Przypomnieli nam także kilka zasad savoir-vivre’u. Pokaz był bardzo ciekawy i emocjonujący, gdyż wszyscy uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w zabawie tanecznej. Na koniec profesjonaliści zaprosili wszystkich do udziału w autorskim programie nauki tańca i form towarzyskich.

Marcelina Domaszk
Kornelia Płotka
Klaudia Mejna

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2013/2014
Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2013/2014

2 września 2013 r. w Szkole Podstawowej w Lisich Jamach, o godz. 9.00 nastąpiła inauguracja roku szkolnego 2013/2014. Po raz pierwszy zadzwonił dzwonek. Następnie Pani dyrektor przywitała wszystkich przybyłych: uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i administracji, rodziców a w szczególności tych najmłodszych, którzy po raz pierwszy przybyli do szkoły. Podała także kilka ważnych informacji związanych z nowym rokiem szkolnym.

   Czytaj więcej    .. 
Bezpieczne wakacje
Numerek na następny dzień
pojawia się po godzinie 15:00.
Dla pewności należy odświeżyć widok strony
z wciśniętym klawiszem CTRL.Regulamin szczęśliwego numerka

Wybierz klasę:Plan ważny od 11.09.2018