WYCIECZKA DO GDAŃSKA
Wycieczki

Dnia 21 października uczniowie kl. „0”, „I”, „IIa”, „IIb” oraz „III” wraz z opiekunami p. Haliną Winczewską, p. Danutą Klajn oraz p. Bogumiłą Okroj  uczestniczyli w wycieczce do Gdańska. W programie wycieczki była lekcja w kinie Pt. „”Świat dźwięków”, w czasie której dzieci dowiedziały się jak tworzy się ścieżkę dźwiękową w filmie animowanym. Następnie obejrzały film „Rio”. Bawiły się na największym w Polsce placu zabaw „Loopys Word” i wzięły udział w lekcji z pierwszej pomocy.

D. Klajn

DZIEŃ NAUCZYCIELA
DZIEŃ NAUCZYCIELA

W poniedziałek  14 października  2013 roku  w naszej szkole obchodziliśmy bardzo wyjątkowe i ważne święto,  mianowicie  Dzień Komisji Edukacji  Narodowej, zwany  powszechnie Dniem  Nauczyciela.  Ten wyjątkowy  dzień  został  powołany  w  1773 roku.   Na ten szczególny  dzień  klasa  VI  przygotowała  scenki  dotyczące  trudu  i  wychowania  uczniów  przez  nauczycieli.  Po  występie  najstarszych  uczniów  naszej  szkoły  ze  swoimi  wierszykami  wystąpiła  klasa  "0".  Pod  koniec akademii Samorząd Uczniowski złożył najserdeczniejsze życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz  wręczył rozkwiecone  słoneczniki, które były zwieńczeniem całej uroczystości.

Marcelina, Kornelia

DZIEŃ PAPIESKI
DZIEŃ PAPIESKI

13 października w całej Polsce obchodziliśmy Dzień Papieski. W tym roku był to już XIII wspólny dzień, który przeżywaliśmy pod hasłem: ‘’Jan Paweł II – Papież Dialogu.”

Z okazji tego wielkiego święta uczniowie naszej szkoły wystąpili w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Józefa w Wygodzie. O godz. 16.00 rozpoczęliśmy nabożeństwo papieskie połączone z różańcem. Szkolny chórek ,,Smyczek”  ubogacił te rozważania śpiewając różne piosenki religijne oraz najukochańszą i wzruszającą pieśń Jana Pawła II - ,, Barka”. Na koniec cały kościół uczcił relikwie bł. Jana Pawła II.

Każdy Dzień Papieski wywołuje w nas fale dobrych, wzruszających wspomnień o Człowieku,  który zawsze zadziwiał i ciągle zadziwiał świat.
 

   Czytaj więcej    .. 
ŚWIĘTO ZIEMNIAKA 2013
ŚWIĘTO ZIEMNIAKA 2013

29 września 2013r. przy Szkole Podstawowej w Lisich Jamach po raz 13 odbył się festyn pod nazwą „Święto Ziemniaka”. Dzięki współpracy nauczycieli, pracowników, rodziców, sołectw, ludzi dobrej woli, ludzi wielkiego serca – sponsorów, można było  spędzić to niedzielne popołudnie w gronie rodziny, przyjaciół i znajomych.
Przybyłym gościom organizatorzy przedstawili krótki kalendarz rolniczy związany z uprawą ziemniaków.
” PAŹDZIERNIK STOI U DWORA, WYKOP ZIEMNIAKI Z POLA”.

   Czytaj więcej    .. 
Wybory do samorządu szkolnego
Wybory do samorządu szkolnego

23.09.2013 r. odbyły się wybory do  samorządu uczniowskiego. Swoje kandydatury zgłosili uczniowie: Paulina Górlikowska, Marcelina Domaszk, Kornelia Płotka, Klaudia Płotka, Maciej Toczek. Opiekunem samorządu mógł zostać każdy z nauczycieli  pracujących w naszej szkole. Swój głos na wybranego kandydata mogli oddać uczniowie począwszy od klasy 3 do 6. O godzinie 9:50 ruszyliśmy do urny. Po godzinie ogłoszono wyniki wyborów. Wyniki były następujące:

Przewodnicząca – Paulina Górlikowska
Zastępca – Kornelia Płotka
Skarbnik – Marcelina Domaszk
Opiekun – p. Bogumiła Okroj

Wszyscy bardzo ucieszyliśmy się z takiego wyniku. Mamy nadzieję na miłą i efektywną współpracę.

Daria Brzeska
Opiekun:  p. Anna Reiter

Sprzątanie świata
Sprzątanie świata

W dniach od 20 do 22 września odbyła się akcja sprzątania świata. Hasłem tegorocznej edycji kampanii było "Odkrywamy czystą Polskę”. Pod takim hasłem ruszyła już 20 akcja „Sprzątanie Świata – Polska”, koordynowana i organizowana przez Fundację Nasza Ziemia.

Uczniowie naszej szkoły również wzięli udział w tej akcji. Przed przystąpieniem do sprzątania, zostaliśmy odpowiednio wyposażeni w rękawiczki i worki. Każdej z klas wyznaczono teren do sprzątania. Sprzątaliśmy śmieci zalegające poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Nasze „zbiory” okazały się bogate w wszelkiego rodzaju śmieci, które konsekwentnie segregowaliśmy. Cieszymy się, że mieliśmy swój mały udział w tak wielkiej akcji.

Paulina, Marcelina, Daria, Kornelia

Rejs po Bałtyku
Rejs po Bałtyku

Daria Brzeska, Paulina Górlikowska, Marcelina Domaszk, Klaudia Mejna oraz Szymon Ramczyk z kl. VI wraz z panią Danutą Reglińską i innymi uczniami z gminy Sierakowice, 12 września pojechaliśmy na wycieczkę zafundowaną przez Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski (POZŻ), który rozpoczął akcję „Pomorze na morze”. Wyruszyliśmy ze szkoły o godz. 10.45 i pojechaliśmy do Gdyni. Żaglowiec cumował w Basenie Prezydenta i stąd popłynęliśmy statkiem „Zawisza Czarny” w rejs po morzu. Czekało na nas kilka atrakcji, m.inn. sterowanie żaglowcem i wspinaczka na maszt. Paulinę, Darię oraz mnie spotkał zaszczyt sterowania statkiem, czego skutkiem była minimalna zmiana na trasie rejsu, ale na szczęście, szczęśliwie dopłynęliśmy do portu.

   Czytaj więcej    .. 
Pokaz tańca
Pokaz tańca

9 września w naszej szkole odbył się pokaz taneczny z udziałem profesjonalistów ze szkoły tańca „El’dance” w Gdyni. Tancerze pokazali nam różne kroki taneczne takich tańców, jak: zumba, hip-hop, taniec współczesny i Inn. Przypomnieli nam także kilka zasad savoir-vivre’u. Pokaz był bardzo ciekawy i emocjonujący, gdyż wszyscy uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w zabawie tanecznej. Na koniec profesjonaliści zaprosili wszystkich do udziału w autorskim programie nauki tańca i form towarzyskich.

Marcelina Domaszk
Kornelia Płotka
Klaudia Mejna

Bezpieczne wakacje
Numerek na następny dzień
pojawia się po godzinie 15:00.
Dla pewności należy odświeżyć widok strony
z wciśniętym klawiszem CTRL.Regulamin szczęśliwego numerka

Wybierz klasę:Plan ważny od 11.09.2018