Wycieczka klas I i II

10 cze.

10 czerwca uczniowie klas I i II udali się na wycieczkę edukacyjno – krajoznawczą do Sierakowic i Parku Edukacyjnego „Zoo Egzotyczne Kaszuby” w Tuchlinie. Był to pierwszy od wielu miesięcy wyjazd, dlatego dzieci z niecierpliwością na niego czekały.

Najpierw uczniowie odwiedzili najważniejsze i najciekawsze miejsca stolicy naszej Gminy – park z Ołtarzem Papieskim, drewniany, zbytkowy kościółek, nowoczesny kościół św. Marcina, dawny rynek z jego osobliwościami – pomnikami ks. B. Łosińskiego i ks. B. Sychty, kamieniem z kaszubskimi nutami i figurką MB Sianowskiej.

Następnie udali się do Parku Edukacyjnego w Tuchlinie. Na jego terenie znajduje się łącznie kilkadziesiąt gatunków zwierząt obejmujących rzadkie i oryginalne gady, płazy, ptaki, ryby, ssaki i pająki z całego świata. Wielkimi atrakcjami Parku ZOO Egzotyczne Kaszuby jest ogromne akwarium oraz wystawa akwarystyczna prezentująca bogactwo fauny i flory jezior Szwajcarii Kaszubskiej.

Pod jego opieką przewodnika dzieci nie tylko oglądały zwierzęta, ale również dowiedziały się wielu ciekawostek na ich temat. Mogły też dotknąć i zrobić sobie zdjęcie z wybranymi okazami. W kinie 3D obejrzały film o dinozaurach. Nie obeszło się oczywiście bez zakupu pamiątek i drobiazgów dla bliskich.

Wycieczka była udana. Świadczyły o tym uśmiechy na twarzach uczestników i okrzyki zadowolenia.

Wyjazd zorganizowała p. H. Winczewska.