Laboratoria Przyszłości

01 wrz.

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymały wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła otrzymała nowoczesny sprzęt.

Wyposażenie podstawowe:

drukarka 3D Banach School wraz z filamentami
mikrokontrolery Pasco PS-3231 z sensorami i czujnikami

sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć/aparat fotograficzny – aparat fotograficzny CANON EOS 250D+ EF-S 18-55mm f/3,5-5,6 III,

statyw CAMROCK TC63 BLACK – MOBILE KIT

mikroport SARAMONIC BLINK500 B2

oświetlenie do nagrań QUADRALITEMTHEA 450 panel LED KIT

mikrofon kierunkowy ARAMONIC VMIC MINI

gimbal FEIYUTECH G6 MAX

stacja lutownicza Wep 706 2w1 hotair, grotówka z systemem Twin Turbo

Wyposażenie dodatkowe:

mikrofon dynamiczny z akcesoriami SHUDDER SDR902

klocki do samodzielnej konstrukcji (programowanie w szkole)- FISHERTECHNIK EDUKACION Blender FRAPPE 800W

zestaw mebli do wyposażenia sali komputerowej (fotele, biurko pod drukarkę 3 D) i sali lekcyjnej (meble)

 

Sprzęt zakupiony w ramach programu „Laboratoria przyszłości” zostanie wykorzystany na lekcjach m.in.: fizyki, chemii, informatyki, techniki, języka kaszubskiego, godzin z wychowawcą oraz podczas uroczystości szkolnych.