SPORTOWO I NAUKOWO czyli świętujemy Dzień Dziecka

01 cze.

Dzisiejszy Dzień Dziecka przebiegał w naszej szkole pod hasłem: SPORTOWO I NAUKOWO.

Uczniowie mogli – i trochę się rozruszać i poznać tajniki nieznanej im dotąd wiedzy. Bardzo ciekawe okazały się warsztaty zorganizowane przez Centrum Edukacji smartLAB z Gdańska. Jedna z naszych sal lekcyjnych zamieniła się w małe laboratorium, w którym dzieci robiły doświadczenia z suchym lodem czy też poznały chemicznego kameleona, który przyjmował wszystkie barwy tęczy. Oprócz tego, podczas pokazów, pracownice smartLAB „wyczarowały” kolorowe ognie, udowodniły, że można utrzymać w ręce prawdziwy płomień i odpowiedziały dzieciom na pytanie: Skąd się bierze ogień i ciepło? Nawet niektórzy nauczyciele i pani dyrektor odważyli się „trzymać” płomień na dłoni.😁
Uczniowie starszych klas uczestniczyli też w różnorodnych dyscyplinach sportowych i rywalizacjach międzyklasowych, w których dzielnie pomagali pan Stefan i pan Jacek. Dodatkowo klasa VI wzięła udział w warsztatach plastycznych, które bardzo ciekawie poprowadziła pani Kasia Damaszk, zdradzając tajemnice tworzenia pięknych malunków. Natomiast młodsi uczniowie przypomnieli sobie zasady zdrowego trybu życia, jak zapobiegać groźnym chorobom, w tym otyłości oraz przygotowywały przepyszne soki, koktajle i owocowe koreczki.
Jednak chyba największą atrakcją (zwłaszcza dla młodszych dzieci i nie tylko…) była zjeżdżalnia, na której można było „wyszaleć się” i poskakać.
W międzyczasie uczniowie mieli poczęstunek w postaci pizzy, napojów i lodów.😉
W tym miejscu chcielibyśmy GORĄCO PODZIĘKOWAĆ sponsorom dzisiejszej imprezy, tzn:
– Państwu Agnieszce i Grzegorzowi Meronk – za ufundowanie pokazów i eksperymentów firmy smartLab,
Radom Sołeckim Długi Kierz i Szklana – za zjeżdżalnię w postaci dmuchańca,
Radzie Rodziców – za poczęstunek w postaci lodów,
– Pani Katarzynie Damaszk – za przeprowadzenie warsztatów plastycznych.
Dziękujemy!!!👍👍👍👏👏👏