Survival w Łapinie

28 wrz.

             W dniach 26-28 września odbyła się wycieczka do Łapina. Był to wspólny wyjazd uczniów z klasy IV, VI i VIII z p. A. Reiter, A. Wenta i M. Hodorowicz.  Po podróży autokarem, uczestnicy wyprawy znaleźli się w sosnowym lesie nad jeziorem. Powitani przez instruktorów z Fabryki Przygody, szybko zapoznali się z terenem (plaża, plac zabaw, boiska, sklepik z lodami…) i rozlokowali w domkach. Po obiedzie uczyli się wiązać marynarskie węzły i budować tratwy, więc była okazja do przetestowania pojazdu na wodzie. Po kolacji wszyscy udali się na ognisko i pieczenie kiełbasek.

            Drugiego dnia animatorzy zabrali młodzież do parku linowego, gdzie zmierzyła się z lękami i sprawdziła swoją sprawność. Było też strzelanie z łuku, wiatrówki i ASG oraz bieg z przeszkodami, Archer Tag (Paintball z łukami), budowanie wieży ze skrzynek oraz gra terenowa i odgadywanie zadań z odbiornikiem GPS. Wieczorem wszyscy pełni energii, udali się na gry zespołowe, logiczne i w piłkę.

            Ostatni dzień był dniem nauki survivalu (budowanie szałasów, rozpalanie ogniska…), ale też czasem pakowania się i sprzątania domków. Około 13.00 przyjechał autokar, by odwieść zmęczonych acz zadowolonych i pełni nowych doświadczeń uczestników survivalu do domu. I najważniejsze – pogoda dopisała!

A. Reiter