Aktualności

Festyn Rodzinny

13 maj

Sukcesy w Diecezjalnym Konkursie Poezji Maryjnej

11 maj

Dziś w Parafia Świętej Trójcy w Kościerzynie odbył się XXIII Diecezjalny Konkurs Poezji Maryjnej. Uczennice naszej szkoły godnie reprezentowały nie tylko naszą szkołę, ale również Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Józefa w Wygodzie. Wszystkie wyrecytowały zaszczytne miejsca! Szczególnie możemy poszczycić się piękną recytacją w języku kaszubskim.

Czytaj więcej

Edukacja z wojskiem

08 maj

Już 4 czerwca w ramach programu edukacyjnego „Edukacja z wojskiem” uczniowie naszej szkoły wezmą udział w szkoleniu, które przeprowadzą żołnierze Wojska Polskiego, a które ma na celu podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowanie podstawowych nawyków, umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności oraz zachowania w sytuacjach kryzysowych.

Czytaj więcej

„Jestem patriotą” – konkurs!

30 kwi.

XIII Marsz z Flagą

26 kwi.

Uczniowie naszej szkoły wraz z p. Anią Reiter wzięli dziś udział w XIII Marszu z Flagą zorganizowany przez Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Kaszubskiego „Remusowi Dresze”. Trasa liczyła ok. 14 km. Rozpoczęliśmy ją przy Zagrodzie Styp-Rekowskich, potem przeszliśmy do Muzeum Szkoły Polskiej.

Czytaj więcej

Echa dziejów naszych. Cmentarz ewangelicki w Szklanej.

12 kwi.

12 kwietnia odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika na dawnym cmentarzu ewangelickim w Szklanej. Była ona uwieńczeniem działań podjętych w ramach realizacji projektu „Echa dziejów naszych. Cmentarz ewangelicki w Szklanej”, na którego szkoła otrzymała grant w wysokości 15 tys. złotych.  

Czytaj więcej

„EKO KREATYWNI”

05 kwi.

„Powietrzni Mistrzowie” – grupa uczniów naszej szkoły w składzie: Klaudia Bulczak, Patrycja Maszk, Bartek Janneck, Kacper Walkusz oraz Nikodem Janneck dziś zakończyli kolejny etap zmagań gminnego konkursu „Eko kreatywni”, organizowanego przez UG Sierakowice. Wykonaliśmy szereg działań, aby uświadomić lokalną społeczność o koniecznościach dbania o naszą planetę: roznoszenie ulotek, spotkania z mieszkańcami, organizowanie konkursów ekologicznych….

Czytaj więcej

Wywiadówka

02 kwi.

Parafialny Konkurs Poezji Maryjnej

27 mar.

27 marca w Zespół Kształcenia i Wychowania w Kamienicy Szlacheckiej odbyły się eliminacje parafialne „Konkursu Poezji Maryjnej”. Naszą szkołę reprezentowało 12 uczestniczek, które recytowały wiersze w języku polskim jak i kaszubskim. Każda z nich znalazła się na podium

Czytaj więcej

Życzenia wielkanocne

27 mar.