W dniach 27-29 maja odbyły się XXV Gminne Igrzyska Młodzieży Szkół Podstawowych – Sierakowice 2026 . Inaugurację wydarzenia poprzedził uroczysty przemarsz uczestników sprzed Urzędu Gminy na stadion przy SP1, gdzie odbyła się ceremonia otwarcia trzydniowych zmagań sportowych.
Czytaj więcejGminne Igrzyska Olimpijskie
I Gminny Konkurs Poezji oraz Poezji Śpiewanej
Dziś w sali widowiskowej Centrum Kultury w Sierakowicach odbył się I Gminny Konkurs Poezji i Poezji Śpiewanej „Echa Poezji” poświęcony twórczości Agnieszki Osieckiej, który nasza szkoła miała zaszczyt zorganizować wspólnie z Centrum Kultury. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Sierakowice.
Czytaj więcejOgólnopolski Konkurs „Bë nie zabëc mòwë starków”
Z dumą dzielimy się kolejnym pięknym sukcesem!
Dziś w Wiejskim Domu Kultury w Strzelnie odbyło się wręczenie nagród w Ogólnopolskim Konkursie „Bë nie zabëc mòwë starków”, w którym Agata Woźniak i Lena Stenka z kl. V zdobyły I miejsce
Diecezjalny Konkurs Poezji Maryjnej
Dziś w Parafia Świętej Trójcy w Kościerzynie odbył się jubileuszowy XXV Diecezjalny Konkurs Poezji Maryjnej
Naszą szkołę reprezentowało 7 recytatorów , którzy świetnie się zaprezentowali, zwłaszcza recytując utwory w języku kaszubskim .
Jestem Patriotą – pamiętam o Świętach Majowych
Z okazji 1, 2 i 3 Maja, w szkole odbył się konkurs pt. „Jestem Patriotą – pamiętam o Świętach Majowych”, który polegał na wykonaniu i przesłaniu fotografii ze swoim wizerunkiem na tle flagi Polski. Łącznie otrzymaliśmy 23 zdjęcia.
Czytaj więcejCzy nauka przez działanie to klucz do sukcesu?
W ostatnich dniach nasza szkoła zamieniła się w miejsce pełne kreatywności, współpracy i ekologicznych inspiracji. Wszystko za sprawą tygodnia projektowego pod hasłem „Nasza Ziemia – Nasza Odpowiedzialność”, który zorganizowaliśmy z okazji Dnia Ziemi. Tego typu tygodnie projektowe będą od września nowością w szkołach, dlatego w naszej placówce wydarzenie odbyło się pilotażowo i trwało trzy dni. Był to czas pełen twórczych działań, wspólnej pracy i poszukiwania sposobów na dbanie o środowisko naturalne.
Czytaj więcejŚwięta majowe
Maj to miesiąc ważnych świąt narodowych. Z tej okazji w naszej szkole odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów klasy II b oraz klasy VII. Pięknym dopełnieniem wydarzenia był taniec z flagą w wykonaniu uczennic klasy IV oraz występ chóru.
Czytaj więcejMarsz z Flagą
XV „Marsz z Faną” za nami
Uczniowie kl. IV-VIII wraz z nauczycielami już po raz kolejny wzięli udział w marszu, tym razem w pięknych, nadmorskich stronach
Uczestnicy pieszo wyruszyli z Osłonina.
Parafialny Konkurs Poezji Maryjnej
Dziś w naszej szkole odbył się Parafialny Konkurs Poezji Maryjnej Gościliśmy uczniów, a także ich opiekunów ze szkół w Borzestowie i Kamienicy Szlacheckiej. Recytacja odbywała się w języku polskim jak i j. kaszubskim. Każdy uczestnik starał się jak najlepiej oddać nastrój i przesłanie recytowanych wierszy.
Występy oceniało jury: ks. Dawid Marek Rożek Bogumiła Okroj oraz Basia Furman zwracając uwagę na interpretację utworu, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny.
Konkurs recytacji „Poezji Maryjnej”
Dziś w naszej szkole odbyły się eliminacje konkursu recytacji „Poezji Maryjnej ”. Łącznie wystąpiło 27 recytatorów, którzy zaprezentowali wiersze w języku polskim jak i kaszubskim.
Jury w składzie: p. Dyrektor Emilia Maszke, p. Alicja Wenta oraz p. Anna Reiter wyłoniło następujących laureatów:
kategoria kl. 0-I
I miejsce ZOFIA GRZENKOWICZ
II miejsce RADOSŁAW JANNECK
III miejsce OLIWIER WENTA