Gminny konkurs – Mistrzyni Szymborska

03 mar.
Dołączyliśmy do ogólnopolskiego projektu “Mistrzyni Szymborska” realizowanego w 100. rocznicę urodzin poetki. W ramach projektu 3 marca w naszej szkole odbyły się dwa konkursy: recytatorski oraz wiedzy o życiu i twórczości Wisławy Szymborskiej. Współorganizatorem konkursów był Gminny Ośrodek Kultury, a patronat nad wydarzeniem objął Tadeusz Kobiela – Wójt Gminy Sierakowice.
W konkursie recytatorskim wzięło udział 15 uczniów, którzy pięknie wygłaszali przygotowane utwory. Uczestników podzielono na dwie kategorie wiekowe. Komisja konkursowa w składzie: Krystyna Marszałkowska, Teresa Wejer oraz Magdalena Kobiela wyłoniła zwycięzców:
Kategoria klas 4-6
I – Dominika Markowska – SP Lisie Jamy
II – Antoni Jaroszyk – SP Mojusz
III – Liliana Stencel – SP Załakowo
Kategoria klas 7-8
I – Aniela Wenta – SP Załakowo
II – Mateusz Kobiela – SP Jelonko
III – Kamila Pioch – SP Mojusz
Drugi konkurs skierowany do uczniów klas siódmych i ósmych polegał na rozwiązaniu testu dotyczącego życia i twórczości naszej noblistki. Test składał się z pytań zamkniętych oraz otwartych, które ułożono na podstawie materiału źródłowego. Rywalizacja była bardzo wyrównana, a najlepsze wyniki uzyskali:
I – Julia Garska – SP LIsie Jamy
II – Martyna Mielewczyk – SP Łyśniewo
III – Amelia Jędryczka – SP Gowidlino
Uczestnicy wraz z opiekunami obejrzeli krótki film poświęcony poetce oraz wystawy prac konkursowych, które wcześniej odbyły się w naszej szkole – Witraż inspirowany twórczością artystki oraz Ja – Szymborska, który polegał na upodobnieniu się do wybranego zdjęcia noblistki. Wysłuchali również jednego z najpiękniejszych wierszy poetki pt. “Nic dwa razy” zaśpiewanego przez uczennicę klasy ósmej – Klaudię Grabowską.
Po wytypowaniu zwycięzców nasi goście – wójt gminy Tadeusza Kobiela oraz wizytator Kuratorium Oświaty z Delegatury w Kościerzynie pani Elżbieta Roszkowska wręczyli wszystkim uczestnikom dyplomy za udział w konkursach oraz dyplomy i nagrody dla laureatów, a dyrektor szkoły – Emilia Maszke podziękowała pani Alicji Wenta oraz Marcie Hodorowicz za sprawną organizację wydarzenia.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w naszych konkursach, cieszymy się, że zechcieliście podzielić się z nami swoim talentem i wiedzą. Życzymy Wam wszystkiego najlepszego w przyszłych działaniach artystycznych. 👏👏💪💪