Jestem bezpiecznym pięciolatkiem

29 sty.

Rozumienie konieczności bezpiecznego poruszania się po oznaczonych przejściach dla pieszych, poznawanie zasad bezpiecznego przemieszczania się po drogach to cele, które w przedszkolu kształci się bardzo często. Dbając o naukę tych treści przedstawiając je w formie zabawy to zakres wiedzy, który najbardziej zapada w pamięci małym dzieciom.

Po powrocie po feriach zimowych, przypomnieliśmy sobie zasady poruszania się po drodze. Przestrzeganie ich ma jak najbardziej chronić wszystkich przed nieszczęśliwymi wypadkami. Nauczyliśmy się rymowanki „Koła stop robię krok”która miała za zadanie rozwijanie umiejętności rozpoznawania sytuacji bezpiecznych i zagrażających bezpieczeństwu.

Do tych zajęć przygotowywaliśmy się już wcześniej. Na zajęciach technicznych wykonaliśmy samochody z kartonów, pomalowaliśmy pasy dla pieszych. Z takim zasobem pomocy udało się zorganizować ciekawe zajęcia, które przyniosły dzieciom dużo radości. Dorośli jak najbardziej powinni wywiązać się z dobrego przykładu i odpowiedzialności za bezpieczeństwo dzieci. ZADBAJMY O BEZPIECZEŃSTWO NASZYCH NAJMŁODSZYCH!

Wychowawca Maria Klajn