Serce od serca

02 gru.

Od kilku lat nasza szkoła prowadzi akcję zbiórki nakrętek, które przekazujemy na leczenie i rehabilitację niepełnosprawnego Kuby Jankowskiego.

Kuba urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową. Po ponad 10-letniej intensywnej rehabilitacji jeździ na rowerze rehabilitacyjnym, a w protezach przy pomocy kul próbuje nauki chodzenia.

W tym roku szkolnym z inicjatywy dyrektor Szkoły Podstawowej im. ks. Anastazego Sadowskiego pani Aleksandry Dąbrowskiej – Konkol oraz opiekuna Szkolnego Klubu Wolontariatu pani Danuty Makurat udało się nam zrealizować projekt pozyskania metalowego serca służącego do zbierania nakrętek, ufundowanego przez Radną Gminy Sierakowice panią Bogumiłę Okroj, oraz pana Marka Górlikowskiego.

Serce w niedziele 29.11.2020 r. zostało uroczyście otwarte przez Kubę i jego rodziców, w obecności sponsorów i dyrektora szkoły. Znajduje się ono przed budynkiem Szkoły Podstawowej im. ks. Anastazego Sadowskiego w Lisich Jamach. Zachęcamy więc nie tylko uczniów, ale także wszystkich mieszkańców do zbierania i wrzucania nakrętek.

Akcja zbiórki nakrętek to nie tylko pomoc, ale również recykling. Segregując surowce, dbamy o środowisko naturalne.

Jeszcze raz chcielibyśmy podkreślić naszą wdzięczność  dla pani Bogumiły Okroj za ogromne zaangażowanie w projekt metalowego serca i panu Markowi Górlikowskiemu za jego wykonanie.