Spotkanie najmłodszych z Policjantem

09 wrz.

Dnia 9 września 2021 roku, do oddziałów przedszkolnych: ,,3-4” , ,,4-5” latków oraz klasy ,,0”, przybyli Goście, z wizyty których ucieszyły się dzieci. Do naszej szkoły przyjechali: asp. Daniel Kotłowski i mł. asp. Grzegorz Stankowski – Dzielnicowi Komisariatu Policji w Sierakowicach.

Dzieci miały możliwość obejrzeć wyposażenie, które policjanci używają w swojej pracy. Pan Policjant przeprowadził pogadankę dotyczącą bezpiecznej jazdy samochodem z wyposażeniem w foteliki, które muszą znaleźć się w każdym samochodzie, w którym podróżują małe dzieci. Przypomnieliśmy sobie podstawowe zasady zachowania się w różnych sytuacjach, a w szczególności zachowania się w kontakcie z obcymi ludźmi.

Najbardziej wychowawczy był instruktaż przeprowadzony na pasach dla pieszych, które znajdują się na ulicy przy naszej szkole.

Najbardziej szalony moment to ten w trakcie, którego dzieci mogły wejść do radiowozu. Ilość pasażerów- BAAARDZO LICZNA!

Na zakończenie dnia, dzieci dzieliły się wrażeniami z rodzicami. To znak, że dzień w przedszkolu uznajemy za bardzo udany. Pozostaje nam tylko SERDECZNIE PODZIĘKOWAĆ Panu Danielowi i Grzegorzowi za profesjonalne podejście do naszych przedszkolaków.

M. Klajn