Uroczyste ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów- 14.10.2021

14 paź.

Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego pierwszoklasisty, a także ich rodziców. Do tego dnia przygotowywaliśmy się od początku roku szkolnego. Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia. Zanim jednak zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Uczniowie klasy II przebrani za bajkowe postacie przeprowadzili egzamin w „Krainie pracy”, „Krainie śpiewu”, „Krainie miłości” i „Krainie mądrości”. Ksiądz proboszcz z parafii św. Józefa w Wygodzie Łączyńskiej – Krzysztof Koch pobłogosławił dzieci oraz poświęcił przybory szkolne i cały plecak.

Po zakończonym egzaminie wszyscy zgodnie potwierdzili, iż uczniowie zdali ,,egzamin pierwszoklasisty”. Rodzice dumni ze swoich pociech nagradzali dzieci gromkimi brawami.

Pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej” – mówiła pani dyrektor, dotykając ołówkiem prawego ramienia.

W dalszej kolejności pierwszoklasiści ślubowali kochać Ojczyznę, być dobrym uczniem, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

 Uczniowie otrzymali upominki, dyplomy ufundowane przez Radę Rodziców oraz od kolegów i koleżanek z klasy II. Po uroczystości rodzice zaprosili wszystkich na poczęstunek z tortem w roli głównej.

Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!

Wychowawca Danuta Klajn