Witajcie w naszej bajce – festyn rodzinny

02 cze.

W piękną, słoneczną, czerwcową niedzielę, tuż po Dniu Dziecka na boisku szkolnym przy Szkole Podstawowej w Lisich Jamach zapanowała radosna atmosfera zabawy.  

Tego właśnie dnia odbył się kolejny już festyn rodzinny, w tym roku pod hasłem „Witajcie w naszej bajce”, zorganizowany przez społeczność naszej szkoły wraz z Sołectwem Długi Kierz, Kołem Gospodyń Wiejskich „Marzëbiónczi” oraz Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Sołectwa Długi Kierz. Bogaty program festynu oraz wspomnienie ubiegłorocznej imprezy sprawiło, że boisko szkolne wypełniło się tłumem ludzi. 

Na gości czekało mnóstwo atrakcji: brokatowe tatuaże, plecenie kolorowych warkoczyków, przejazd kucykami, zabawa na dmuchańcach, modelowanie gliny, zdobienie płóciennych toreb, wyroby rzeźbiarskie. Ogromnym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa z fantastycznymi głównymi nagrodami, stoisko pierwszej pomocy oraz pokazy strażackie.  

Na scenie można było podziwiać talenty dzieci, jak i rodziców, którzy licznie wzięli udział w zabawie „Playback show”. Uczestnicy festynu brali aktywny udział w przeróżnych konkursach oraz zabawach.  

Podniebienie gości rozpieszczały domowe wypieki oraz gofry. Bezpłatnie można było spróbować gulaszu oraz pieczeni z dzika podawanej z karmelizowaną gruszką, a najmłodszych częstowano pysznymi lodami.  

Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji naszego festynu. Wsparcia naszemu przedsięwzięciu udzieliło ponad stu sponsorów, dzięki którym mogliśmy zapewnić tak dużo atrakcji. Bez Waszego wsparcia nie dalibyśmy rady i mamy nadzieję, że zobaczymy się na kolejnym festynie.