Dziś w sali widowiskowej Centrum Kultury w Sierakowicach odbył się I Gminny Konkurs Poezji i Poezji Śpiewanej „Echa Poezji” poświęcony twórczości Agnieszki Osieckiej, który nasza szkoła miała zaszczyt zorganizować wspólnie z Centrum Kultury. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Sierakowice.
Czytaj więcejI Gminny Konkurs Poezji oraz Poezji Śpiewanej
Ogólnopolski Konkurs „Bë nie zabëc mòwë starków”
Z dumą dzielimy się kolejnym pięknym sukcesem!
Dziś w Wiejskim Domu Kultury w Strzelnie odbyło się wręczenie nagród w Ogólnopolskim Konkursie „Bë nie zabëc mòwë starków”, w którym Agata Woźniak i Lena Stenka z kl. V zdobyły I miejsce
Diecezjalny Konkurs Poezji Maryjnej
Dziś w Parafia Świętej Trójcy w Kościerzynie odbył się jubileuszowy XXV Diecezjalny Konkurs Poezji Maryjnej
Naszą szkołę reprezentowało 7 recytatorów , którzy świetnie się zaprezentowali, zwłaszcza recytując utwory w języku kaszubskim .
Jestem Patriotą – pamiętam o Świętach Majowych
Z okazji 1, 2 i 3 Maja, w szkole odbył się konkurs pt. „Jestem Patriotą – pamiętam o Świętach Majowych”, który polegał na wykonaniu i przesłaniu fotografii ze swoim wizerunkiem na tle flagi Polski. Łącznie otrzymaliśmy 23 zdjęcia.
Czytaj więcejParafialny Konkurs Poezji Maryjnej
Dziś w naszej szkole odbył się Parafialny Konkurs Poezji Maryjnej Gościliśmy uczniów, a także ich opiekunów ze szkół w Borzestowie i Kamienicy Szlacheckiej. Recytacja odbywała się w języku polskim jak i j. kaszubskim. Każdy uczestnik starał się jak najlepiej oddać nastrój i przesłanie recytowanych wierszy.
Występy oceniało jury: ks. Dawid Marek Rożek Bogumiła Okroj oraz Basia Furman zwracając uwagę na interpretację utworu, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny.
Konkurs recytacji „Poezji Maryjnej”
Dziś w naszej szkole odbyły się eliminacje konkursu recytacji „Poezji Maryjnej ”. Łącznie wystąpiło 27 recytatorów, którzy zaprezentowali wiersze w języku polskim jak i kaszubskim.
Jury w składzie: p. Dyrektor Emilia Maszke, p. Alicja Wenta oraz p. Anna Reiter wyłoniło następujących laureatów:
kategoria kl. 0-I
I miejsce ZOFIA GRZENKOWICZ
II miejsce RADOSŁAW JANNECK
III miejsce OLIWIER WENTA
Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Zygmuncie Noskowskim
We wtorek – 3 marca uczniowie klasy 7: Julia Dułak, Eliana Labuda, Klaudia Nastała, Oliwia Lubocka, Amelia Marcińska i Gracjan Woźniak reprezentowali naszą szkołę podczas 2- etapowego Konkursu Wiedzy o życiu i twórczości Zygmunta Noskowskiego. Wydarzenie to odbyło się w murach Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.
Czytaj więcejUwaga! Konkursy!
Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Kaszubskiego „Remùsowi Drëszë” oraz Szkoła Podstawowa im. ks. Anastazego Sadowskiego w Lisich Jamach zapraszają do wzięcia udziału w konkursach: literackim i plastycznym „W lese”.
Czytaj więcejXXIV Diecezjalny Konkurs Poezji Maryjnej
Dziś w Parafia Świętej Trójcy w Kościerzynie odbył się XXIV Diecezjalny Konkurs Poezji Maryjnej Uczniowie naszej szkoły godnie reprezentowali nie tylko naszą szkołę, ale również Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Józefa w Wygodzie.
Czytaj więcejDzień Unii Europejskiej
9 maja obchodziliśmy Dzień Unii Europejskiej – święto jedności, pokoju i współpracy między narodami Europy. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, podczas której uczniowie w ciekawy i angażujący sposób przybliżyli ideę wspólnoty europejskiej.
Czytaj więcej