Wycieczka regionalna uczniów kl. V-VIII na Pażęce

27 lis.
W dniach 26-27 listopada, uczniowie kl. V-VIII uczący się języka kaszubskiego, pojechali do Gospodarstwa Agroturystycznego na Pażęcach, aby pracowicie i ciekawie spędzić czas. Zaczęliśmy od warsztatów malowania na szkle, które poprowadziła p. Dorota Jakusz. Na początku p. Dorota opowiedziała o hafcie ludowym, a następnie o wzorach haftu żukowskiego, które dominowały w pięknych motywach świątecznych. Uczniowie wykonali przepiękne prace na szkle, które dla niektórych będą niezwykłym upominkiem dla bliskich osób pod choinkę.
Po wyczerpującej pracy, wszyscy przystąpili do przygotowania kolacji. Kolorowe i smaczne dania były zwieńczeniem piątkowego dnia.
Kolejny dzień przyniósł wszystkim mnóstwo atrakcji. Już o godz. 8.00 wszyscy udali się na spacer do lasu, gdyż spadł „pierwszy śnieg tej jesieni ” i trzeba było wykorzystać wszystkie możliwości.” 😜😍❄❄
Następnie udaliśmy się do „Sali Paradnica”, gdzie czekało na nas przepyszne śniadanie w stylu szwedzkim. Zostaliśmy ugoszczeni przy pięknie nakrytym stole, z czego oczywiście skorzystaliśmy.
No cóż. Wszystko co dobre, szybko się kończy. Aż żal odjeżdżać. Było super. Już nie możemy się doczekać kolejnego wyjazdu!
Opiekunami wycieczki były panie Ania Reiter i Judyta Gneba – Borówka.
A. Reiter