Dzień Edukacji Narodowej

17 paź.

Dzień Nauczyciela to wyjątkowa okazja, kiedy możemy wyrazić naszą wdzięczność i szacunek wobec tych, którzy poświęcają swoje życie edukacji i kształceniu młodego pokolenia. W dniu 17 października społeczność szkolna miała przyjemność uczestniczyć w uroczystej akademii zorganizowanej z okazji tego ważnego święta. 

Akademię poprowadziły samorządy szkolne. Mały Samorząd przedstawił historię tego święta, podkreślając okrągłą 250 rocznicę Komisji Edukacji Narodowej – pierwszej w Polsce i Europie instytucji o charakterze współczesnego ministerstwa oświaty. Powołana 14 października 1773 roku, która stworzyła podwaliny nowoczesnego szkolnictwa polskiego.   

Nie zabrakło również występów artystycznych przygotowanych przez uczniów. Chór oraz klasa ósma zaprezentowali scenkę pt. „Dzień z życia ucznia”, która rozbawiła niektórych do łez.  By uhonorować swoich nauczycieli Julia Garska – przewodnicząca szkoły wręczyła nauczycielom drobne upominki.  

Bardzo miłym akcentem była wizyta rodziców na czele z przewodniczącą rady szkoły p. Katarzyną Damaszk, która w imieniu rodziców złożyła życzenia całej naszej społeczności.  

Na koniec, dyrektor szkoły Emilia Maszke wyraziła swoją wdzięczność wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za ich trudną pracę i poświęcenie. Zaznaczyła, że to właśnie nauczyciele, rodzice i uczniowie tworzą przyszłość naszego społeczeństwa.