Festyn rodzinny „MAM SUPERMOCE” z mnóstwem atrakcji

18 cze.

Niedzielne popołudnie w Lisich Jamach minęło pod znakiem dobrej zabawy. Społeczność Szkoły Podstawowej wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich „Marzëbiónczi” oraz Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Sołectwa Długi Kierz zorganizowała festyn rodzinny.

            Dzień ten był szczególny, ponieważ połączyliśmy go z Dniem Patrona i rozpoczęliśmy od uroczystej Mszy Świętej w intencji Anastazego Sadowskiego, na której wraz z rodziną księdza wspominaliśmy proboszcza z Wygody Łączyńskiej, który zapisał się w dziejach nie tylko tej parafii, ale całego regionu kaszubskiego.

            Pogoda nam dopisała, więc punktualnie o godzinie 12.30 pani dyrektor Emilia Maszke przywitała wszystkich zebranych, a Anna Reiter oraz Agnieszka Meronk wymieniły atrakcje, które czekały na przybyłych gości. Było ich całe mnóstwo: brokatowe tatuaże, plecenie kolorowych warkoczyków, modelowanie balonów, przejazd kucykami, konkurs na  najładniejszy portret księdza Sadowskiego, zabawa na dmuchańcach, w kulkach oraz konkursy, wspólne zabawy i gry terenowe. Sporym zainteresowaniem cieszyły się  stoiska przygotowane przez panie z KGW oraz pokazy strażackie, w tym rozcinanie wraku samochodu. Również ze sceny można było usłyszeć i zobaczyć występy uczniów: pokazy taneczne, recytatorskie i muzyczne. W trakcie zabawy lody zasponsorowane przez  producenta ALGIDA z Banina rozdawał, jak na imprezę pod hasłem “Supermoce” przystało – sam SUPERMAN! Nieodpłatnie swoje produkty ofiarowały również firmy: Farm Frites z Lęborka, ubojnia drobiu Gosz oraz piekarnia Graham, zaś firma We-Met dostarczyła nam wrak samochodu.

            Dużo dobrej zabawy, wiele konkursów, atrakcji, pyszne jedzenie, piękna pogoda,  a w finale kąpiel w pianie strażackiej – to był naprawdę udany dzień, a dzieci były zachwycone.

Nie sposób wymienić wszystkich sponsorów oraz osób, które przyczyniły się do realizacji festynu, ale wszystkim i każdemu z osobna bardzo dziękujemy. Bez Waszego wsparcia i zaangażowania nie dalibyśmy rady!